«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną 10.05.2015

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. i rocznicę I Komunii św. Módlmy się o łaskę wierności Jezusowi dla dzieci i ich rodzin. Dziękuję przy tej okazji rodzinom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie świątyni i jej otoczenia. Był do tego potrzebny wyjątkowo duży wysiłek po całotygodniowych pracach malarskich i remontowych w kościele. Zachęcamy do udziału całymi rodzinami w tzw. „białym tygodniu” o godzinie 18.00.


2. W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 święcenia diakonatu przyjmie w kościele św. Katarzyny w Wolbromiu nasz kleryk Mateusz Wróbel. W jego imieniu zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej ważnej uroczystości i prosimy o modlitwę w jego intencji. W związku z powyższym w sobotę nie będzie czynna kancelaria parafialna.

3. W czwartek będziemy obchodzić w liturgii święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę Uroczystość naszego patrona św. Andrzeja Boboli. Odpust w tym roku przeniesiony jest na niedzielę 17 maja (Wniebowstąpienie Pańskie). Kazania na wszystkich Mszach świętych wygłosi dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej ks. dr Michał Borda. Częścią naszego odpustu będzie też II Zlot Wdzięczności Motocyklistów za kanonizację św. Jana Pawła II. Program zlotu jest następujący:
14.30 – zbiórka na „Okrąglaku” w Bolesławiu (przy trasie na Olkusz, Kraków obok karczmy Bida), przejazd ulicami Bolesławia, a następnie obok ZGH do Bukowna, przejazd ulicami Nową, Niepodległości, Kolejową, Leśną, Młyńską, 1 Maja, Cichą, Kościuszki i Słoneczną do kościoła,
15.50 – powitanie przez dzieci z MOK-u przed głównym wejściem do świątyni,
16.00 – Eucharystia,
16.50 – złożenie kwiatów pod krzyżem papieskim i odśpiewanie Barki,
17.00 – piknik motocyklistów na parkingu przed placem kościelnym.

4. W środę mamy pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. z nabożeństwie majowym odmówimy różaniec, a następnie wyruszy procesja wokół kościoła, w której przed Najświętszym Sakramentem nieść będziemy figurkę M.B. Fatimskiej. W piątek natomiast nabożeństwo majowe będzie połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

5. Podczas Eucharystii o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie tablicy upamiętniającej wkład w remont naszego kościoła, a zwłaszcza kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej ZGH, Recyclingu i Boltechu.

6. Dokończyliśmy remont okien i malowanie kościoła. Ściany zostały dodatkowo zabezpieczone przed zabrudzeniami farbą akrylową. Proszę o uszanowanie włożonych w to pieniędzy parafian i troskę o wspólne dobro, jakim jest piękna świątynia. Rodziców proszę o dopilnowanie dzieci, a wszystkich o nieopieranie się o ściany (niektóre zabrudzenia były spowodowane podpieraniem się nogą o ścianę).

7. Proszę o pomoc w sprzątaniu w sobotę o godz. 9.00 ul. Niepodległości 1, 2, 3, 4, 5.