«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 24.05.2015

1. Dzisiaj taca przeznaczona jest na fundusz organizacji Światowych Dni Młodzieży w przyszłym roku w Krakowie. Tydzień temu natomiast zebraliśmy na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu 1960 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.


2. Jutro w liturgii obchodzić będziemy święto N.M.P. Matki Kościoła, a w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego kapłana. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Eucharystii.

3. Dziękuję za wszelką okazaną w minionym tygodniu pomoc. Wdzięczność wyrażam panu Grzegorzowi, który jako jedyny odpowiedział na moją prośbę o pomoc w sprzątaniu kościoła z ul. Niepodległości 6-10. W tę sobotę proszę o taką pomoc parafian z ul. Spacerowej, Buczka, Krasickiego i Reymonta od godziny (9.00).

4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w piątkowy wieczór przyszli wraz ze mną podziękować Panu Bóg za dar odnowienia naszej świątyni. Liczyłem jednak, że ta wdzięczność wyrazi się znacznie większą liczbą uczestniczących w nabożeństwie. Po Mszy św. odbyły się oględziny i konsultacje z państwem Zofią i Stanisławem Wywioł, projektantami malowania i witraży. Byli pod wrażeniem osiągniętych efektów, podobnie jak wielu gości spoza parafii, którzy uczestniczyli w Mszach świętych sprawowanych w naszej świątyni w ubiegłą niedzielę. Ale Pan Bóg nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Czeka nas jeszcze montaż kinkietów.

5. Chcę także podziękować organizatorom II Zlotu Wdzięczności Motocyklistów za kanonizację św. Jana Pawła II. Według obliczeń przeprowadzonych na trasie przejazdu w Bolesławiu naliczono 282 motocykle (2 razy więcej niż przed rokiem). Byli u nas między innymi motocykliści z Krakowa, Nowego Sącza i Łodzi. Obiecali mi, że za rok będzie ich jeszcze więcej. Film z tego wydarzenia, zrealizowany przez pana Roberta Wiśniewskiego, jest dostępny na naszej stronie internetowej.

6. Księdzu diakonowi Mateuszowi Wróblowi dziękuję za ofiarowaną parafii, jako dar wdzięczności za święcenia diakonatu, piękną oprawę na Ewangeliarz.