«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 14.10.2012

1. Nabożeństwo różańcowe z udziałem kapłana w kaplicy przy ul. Leśnej odbędzie się dzisiaj o godzinie 17.15. Zostało ono przełożone z ubiegłej niedzieli z powodu deszczowej aury.
2. Obchodzimy dzisiaj XII Dzień Papieski. Dziękujemy za ofiary, jakie z tej okazji złożymy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Informujemy, że przed tygodniem ofiarowaliśmy z racji Tygodnia Miłosierdzia 1005 zł na dzieła prowadzone przez Caritas. Za tydzień natomiast, taca przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.W następną niedzielę odbędzie się także tradycyjne coroczne liczenie wiernych(frekwencja na Mszy św. i liczba przystępujących do Komunii św.). 
3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Rok wiary, który ma nas uwrażliwić na troskę o jej rozwój w nas i w naszych rodzinach. Dekoracja w kościele podkreśla rolę Pisma św., Katechizmu i Dokumentów Soboru Watykańskiego II, a liturgia nawiązuje bardzo mocno do sakramentu chrztu św., w którym otrzymujemy łaskę wiary.
4. W czwartek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem służby zdrowia.
5. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu świątyni i otoczenia parafianom z „Działek”. Na ten tydzień proszę o nią mieszkańców z ul. Kolejowej, Wiśniowej, Urzędowej, Buczka, Spacerowej i Krasickiego.
6. W czwartek zapraszamy na spotkanie dzieci komunijne i rodziców na godzinę 17.30 (różaniec, Msza Św. i spotkanie odnośnie strojów komunijnych).
7. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. W czasie Mszy św. wieczornej odmówimy więc Koronkę do Bożego Miłosierdzia, tym razem bez wystawienia Najświętszego Sakramentu, z uwagi na poprzedzające Eucharystię nabożeństwo różańcowe.
8. Przypominamy o tym, aby wypominki pisać na osobnych kartkach, gdy idzie o wypominki jednorazowe na obu cmentarzach, a także o roczne.