«

»

Ogłoszenia Duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą 07.06.2015

1. Dzisiaj po Mszy św. odbędzie się zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej, która wznoszona jest jako dziękczynne wotum narodu za odzyskaną wolność. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.


2. Wdzięczność pragniemy też wyrazić raz jeszcze wszystkim zaangażowanym w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Szczególnie dziękuję parafianom, którzy przez kilka godzin pracowali przy uporządkowaniu kościoła w ostatnią środę i tym, którzy zaangażowali się przy wznoszeniu ołtarzy. W ich intencji będzie odprawiona Msza św. nowennowa.

3. Dziękuję paniom za sobotnie sprzątanie świątyni i placu kościelnego. Praca była bardzo trudna bo prowadzona w upale. Doceniam to poświęcenie o ofiarność. Bóg zapłać! Proszę o pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul. 1 Maja – numery parzyste.

4. Aż do czwartku włącznie w ramach oktawy Bożego Ciała odbywają się po wieczornej Eucharystii i nabożeństwie czerwcowym procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zakończenie oktawy będzie w czwartek o godzinie 18.00. Wtedy też będzie miało miejsce poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie ma więc wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Tego dnia przeżyjemy w naszej parafii o godz. 18.00 bierzmowanie, którego udzieli Ks. Bp Grzegorz Kaszak. Zapraszamy parafian do udziału w tej uroczystości. Z uwagi na nią nabożeństwo czerwcowe będzie w piątek po porannej Mszy św. Taca będzie przeznaczona na nasze seminarium.

7. W sobotę jest liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca N. M.P. Po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do domu Ojca śp. Krystyna Wróbel i Marian Ziarnik. Pamiętajmy o nich przed Bogiem w naszych modlitwach.