«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą 21.10.2012

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Ofiary, jakie złożyliśmy na tacę przeznaczone są na misje. Składamy za nie serdeczne „Bóg zapłać”.
2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny (Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych). W związku z powyższym prosimy o duchowe przygotowanie poprzez spowiedź, by zyskać odpust zupełny przypisany do tych świąt oraz posprzątanie grobów naszych bliskich. Aby to umożliwić, robiliśmy wszystko, aby drzewa przewidziane do usunięcia z cmentarza, były wycięte przed połową października. Cel ten został osiągnięty.
3. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w minionym tygodniu w prace prowadzone na cmentarzu (wspomniana wycinka – Panowie: Leopold Derda, Leszek Przybyła, Mieczysław Chmura, Mirosław Porębski, Bolesław Grzanka, Kazimierz Kondek, Krystian Kędzierski), na plebanii (sprzątanie po remoncie – pani Maria Klimas, Małgorzata Szastak, Joanna Janik), cięcie drewna i przygotowanie go do wyschnięcia -panowie Mieczysław Chmura, Leszek Przybyła, Jerzy Jedynak, Michał i Marian Piaskowscy) oraz frezowanie pozostałych po wycince pni (pan Kazimierz Lekston ze swoją ekipą oraz panowie Leopold Derda, Kazimierz Kocot, Mirosław Porębski, Mieczysław Chmura). Wdzięczność wyrażam panu Henrykowi Kosmowskiemu za załatwienie zwyżki i deklarację gotowości dalszej pomocy w tym zakresie. Panu Janowi Kajdzie dziękuję zarówno za przygotowanie dojazdu dla zwyżki, jak i pomoc w transporcie ziemi, o którą się postaraliśmy, aby z wiosną założyć nowy trawnik od strony zakrystii. Na ręce Pana Dyrektora Janusza Gumuły dziękuję za okazaną i tym razem pomoc służbom komunalnym. Przywiezioną ziemię chcemy przerzucić w poniedziałek o godzinie 8.00 na plac kościelny. Łopatami trzeba jednak oczyścić z pozostałych resztek ziemi oba chodniki. Jest prośba do panów o pomoc o godzinie 10.00. Proszę przynieść ze sobą łopaty. Nieco spóźnione, ale bardzo serdeczne podziękowanie, kieruję też pod adresem Pana Leszka Piętki i jego pracowników oraz Pana Wiesława Szumowskiego za pomoc w transporcie do tartaku sosnowych pni (przywoził dwukrotnie choinki). Chcemy z nich wykonać w przyszłości elementy zadaszenia. Wdzięczny jestem Pani Małgorzacie Wróbel za starania nad wykonaniem dwóch nowych, dużych tablic ogłoszeniowych przy wejściu do kościoła. Mam nadzieję, że po ich pomalowaniu będziemy mogli zawiesić je na następną niedzielę.
4. W piątek dobiegły końca prace nad montażem mebli i wyposażeniem wyremontowanej kuchni. Z wykonanych prac jesteśmy bardzo zadowoleni.
5. Wczorajszym nowożeńcom Aleksandrze i Dawidowi jesteśmy wdzięczni za kwiaty do świątyni i będziemy o nich pamiętać w modlitwie przed Matką Boską Nieustającej Pomocy.
6. Dziękuję za wczorajszą pomoc w sprzątaniu. Wprawdzie chętnych do pomocy było mniej niż wyznaczonych ulic, ale tym którzy przyszli jesteśmy wdzięczni. Na tę sobotę proszę o pomoc parafian z ul. Reymonta.