«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą 02.08.2015

1. Zachęcamy do odpowiedzi na apel Episkopatu Polski o dar abstynencji w miesiącu sierpniu w intencji ojczyzny.

2. W czwartek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Mszy św. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Dlatego też bezpośrednio po Eucharystii będzie nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne.

3. W pierwszy piątek miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godziny 17.00. O 18.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

4. W piątek podejmujemy w naszym mieście pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę z Chrzanowa, Trzebini i Libiąża. Pielgrzymów możemy się spodziewać około godziny 18.00. Gość w dom, Bóg w dom! Prosimy zatem o ich życzliwe przyjęcie, udzielenie noclegu i ugoszczenie. Wieczorem o godz. 20.30 pielgrzymi mają w naszym kościele adorację, na którą zapraszamy też naszych parafian. W sobotę odprawią oni Eucharystię o godzinie 7.30 rano, po której wyruszą w dalsza drogę.

5. Serdecznie dziękuję tym parafianom, którzy odpowiedzieli na prośbę o pomoc w sprzątaniu kościoła. Na tę sobotę proszę o to parafian z ul. Szkolnej i Nowej (bloki i domy prywatne). Wdzięczność wyrażam także za pomoc przy podlewaniu kwiatów, w tym naszym gościom – rodzinom z Hamburga i Krosna oraz za wielogodzinne prace przy porządkowaniu otoczenia świątyni (w tym naszej pielgrzymkowej młodzieży) .