«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą 09.08.2015

1. Wczoraj pożegnaliśmy pielgrzymkę Archidiecezji Krakowskiej z dekanatów Chrzanów, Trzebinia i Libiąż. W imieniu pielgrzymów, którzy o to prosili, dziękuję wszystkim parafianom, którzy zapewnili im dach nad głową i ugościli. Dziś natomiast wyruszyła ku Jasnej Górze pielgrzymka z Olkusza, w której idą też nasi parafianie. Wspierajmy ich swą modlitwą w pielgrzymim trudzie.
2. Dziękuję też panu Grzegorzowi za sprzątanie kościoła. Niestety, przybył jako jedyny parafianin z wyznaczonych ulic. Proszę o pomoc tym razem w piątek o 18.30 (z uwagi na sobotnią uroczystość) parafian z u. Manifestu Lipcowego, Powstańców Śląskich, Mickiewicza, Sienkiewicza, Górniczej i Jodłowej. Wdzięczność wyrażam młodym naszym parafianom za utrzymanie w czystości placu kościelnego aż do przyjścia pielgrzymek. Powtórkę pewnych prac zafundowała nam środowa burza, za którą dziękujemy Bogu, bo deszcz był bardzo potrzebny.

3. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Będzie więc nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. będą według niedzielnego porządku, a Eucharystia o godzinie 9.00 będzie miała charakter uroczysty. Zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę i za poległych za nią żołnierzy polskich. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów

5. Dziękujemy naszym kierowcom i innym ofiarodawcom za złożone przed dwoma tygodniami datki na zakup środków transportu dla naszych misjonarzy w łącznej kwocie 2012 zł.