«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą 30.08.2015

1. W imieniu całej wspólnoty witam ks. Karola Nędzę, który z dniem 27 sierpnia objął funkcję wikariusza naszej parafii. Ks. Karolowi życzymy owocnej posługi i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

2. Od jutra będzie już odprawiana w dni powszednie Msza św. o godzinie 7.00. Wyjątkiem jest najbliższy wtorek, gdyż wtedy odprawimy Eucharystię o godzinie 8.00 na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy do modlitwy o uproszenie darów Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

3. W środę odbędzie się pielgrzymka chorych do kościoła św. Stanisława BM w Czeladzi. Początek pielgrzymki o godzinie 11.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Eucharystii będzie nabożeństwo eucharystyczne i modlitwy o powołania, a adoracja i spowiedź w piątek od godziny 17.00. W oba te dni Komunia św. udzielana będzie pod obiema postaciami. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi na początek roku szkolnego tak w I piątek, jak i inne dni (od 17.30). W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N. M. P. odprawimy po porannej Mszy św.

5. Nadal oczekujemy na zamówione żarówki do kinkietów. Dostawa się opóźnia. Teraz mamy termin na 7 września. Trwają równocześnie konsultacje w sprawie odnowienia zniszczonych ławek (ok. 1000 zł od ławki). Na razie nie możemy sobie pozwolić na zakup nowych, gdyż cena jednej dębowej ławki to 1500 zł za metr bieżący, co daje 5000 zł za jedną ławkę (mamy ich 42), a z drewna jesionowego nieco taniej, bo 3300 zł za ławkę. Na taką inwestycję, po ostatnich remontach, parafii na razie nie stać.

6. Przypominam, że od jutra trwa w naszej parafii zbiórka zniszczonego, zużytego lub zepsutego sprzętu elektronicznego, elektrycznego i AGD. Będzie ona trwała do 7 września, bo odbiór zgromadzonego sprzętu zaplanowany jest na 8 września o godzinie 9.30. Ulotki z wykazem sprzętu, jaki możemy przynosić na wewnętrzny dziedziniec plebanii są dostępne na stoliku w przedsionku kościoła.

7. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła parafianom z ul. Wyzwolenia i proszę na najbliższą sobotę parafian z ul. Niepodległości 1, 2, 3, 4, 5.