«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą 06.09.2015

1. W najbliższy wtorek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Eucharystii.

2. W następną niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. z godziny 16.00 będzie zatem nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Nowością tego nabożeństwa będą prośby i dziękczynienia zanoszone do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej. Można je będzie składać przez cały tydzień przy ołtarzu w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

3. Miło nam poinformować, że na w wakacyjnym finale Parafiady w Warszawie nasza reprezentacja zajęła wysokie II miejsce wśród reprezentacji krajowych oraz I miejsce w klasyfikacji ogólnej w kategorii świątynia i teatr. Gratulujemy organizatorom i uczestnikom.

4. W minionym tygodniu odszedł do domu Ojca śp. Ireneusz Plaminiak. Polecajmy go w naszych modlitwach miłosierdziu Bożemu.

5. Przypominamy, że 8 września o godzinie 9.30 kończy się zbiórka tzw. ”elektrośmieci”. Sprzęt elektroniczny, elektryczny, AGD itp. możemy składać na wewnętrznym dziedzińcu plebanii.

6. Dziękuję serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul. Niepodległości 1-5, a proszę o nią w najbliższą sobotę parafian z Niepodległości 6, 7, 8, 9, 10.

7. W związku z pielgrzymką kapłanów Diecezji Sosnowieckiej do sanktuarium w Czernej w najbliższą sobotę nie będzie czynna kancelaria.