«

»

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą 27.09.2015

1. W poniedziałek wspominamy w liturgii męczennika św. Wacława, we wtorek obchodzimy święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (imieniny ks. Michała Knapika), w środę jest wspomnienie św. Hieronima, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a w piątek św. Aniołów Stróżów.


2. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. W dni powszednie będą się odbywały o godz. 17.30, a w niedzielę o godzinie 15.30. W najbliższą sobotę różaniec będzie o 19.00. Prosimy, by w różańcowe rozważania włączyły się dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli parafianie. Dyżury „różańcowe”:
– poniedziałek: III klasy gimnazjum,
– wtorek: klasy I i II gimnazjum,
– środa: klasy IV, V, VI,
– czwartek: klasy I, II, III,
– piątek: Żywy Różaniec.

Różaniec z udziałem kapłana w kapliczce przy ul. Leśnej będzie w następną niedzielę o godzinie 17.00.

3. W tym tygodniu przypada też I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwy o powołania do kapłaństwa i ku czci serca Pana Jezusa będą połączone z różańcem. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi o godzinie 17.00. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N. M. P. będzie w sobotę po porannej Eucharystii. Natomiast wieczorem o godzinie 19.00 będzie przed Najświętszym Sakramentem wieczór naszej modlitwy zorganizowany po raz pierwszy przy współudziale wiernych i scholii parafialnej. Chcemy, by takie nabożeństwo odbywało się w każdą I sobotę miesiąca. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną głębszej modlitwy i ukojenia duszy w spotkaniu z Panem Jezusem. Spotkanie dla organizatorów będzie w piątek o godzinie 19.00 na plebanii.

4. Informujemy o pielgrzymce do sanktuariów maryjnych Polski i Litwy, jaka odbędzie się od 5 do 10 października. O szczegółach możemy przeczytać w tablicy ogłoszeń.

5. Pragnę poinformować, że po oględzinach dachu świątyni stwierdzono, że wkrótce należy dokonać drobnych uszczelnień w okolicach sygnaturki, która wymaga też zabezpieczenia antykorozyjnego oraz nad prezbiterium i w miejscu łączenia dachu z murem frontowym. Trzeba także wymienić blachy pokrywające daszki tego muru. Naprawy te powinny spokojnie wystarczyć na kilka lat, a wtedy  potrzebny będzie solidniejszy remont dachu. Relacja z naszego remontu jest już na stronie Diecezji Sosnowieckiej.

6. W minionym tygodniu ustalono również sposób wykonania i jego harmonogram, gdy chodzi o ławki i konfesjonały (od strony ściany będą całkowicie zamknięte). Pierwszy rząd 17 ławek powinien być gotowy na Wielkanoc.

7. Dziękuję za liczną obecność podczas sprzątania parafianom z ul. Ks. Zelka, Mostowej i Miarki. W tym tygodniu proszę o pomoc parafian z ul. Spacerowej, Buczka, Krasickiego, Borowskiej, Cichej, Krótkiej, Skwer, Pocztowej, Sawickiej i Słowackiego.

8. W sobotę pochowaliśmy śp. Henryka Ruska, a w poniedziałek o godz. 15.00 w Olkuszu będzie pogrzeb śp. Jana Sygulskiego. Módlmy się za nich do Miłosiernego Boga.