«

»

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą 04.10.2015

1. W liturgii najbliższego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Faustynę, w środę N. M. P. Różańcową i w piątek bł. Wincentego Kadłubka. Zachęcamy też do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych sprawowanych o godzinie 17.30, a w niedzielę o 15.30. W związku z tym w październiku kancelaria czynna będzie od godziny 16.00 do 17.00.

2. Od dziś można już składać wypominki za zmarłych. Formularze są dostępne na stoliku w przedsionku kościoła. Bardzo prosimy o wpisywanie imion i nazwisk w mianowniku, na osobnych kartkach dla wypominek rocznych i jednorazowych i osobno dla cmentarza parafialnego i komunalnego. W miarę możliwości nie składajmy wypominek na cmentarzu.

3. Informujemy, że zajęcia chóru parafialnego odbywać się będą w każdy wtorek o godzinie 16.00 w kościele. Równocześnie apelujemy do naszych chętnych do śpiewania parafian o przyłączanie się do tego chóru. Zgłoszenia przyjmuje Pani Bogusława Porębska.

4. W związku z kolejnym Dniem Papieskim w przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

5. Dziękuję serdecznie za czynny udział w naszym parafialnym wieczorze modlitewnym wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie. Następny odbędzie się 7 listopada. Można na to nabożeństwo przekazywać prośby i dziękczynienia.

6. Wdzięczność wyrażam naszym parafianom, którzy uczestniczyli we wczorajszym sprzątaniu świątyni. Niestety, były tylko 2 osoby z wymienionych ulic. Wdzięczność wyrażam także za pomoc w wygrabieniu trawników z igliwia (26 worków 160 i 120- litrowych). Proszę o pomoc w sprzątaniu najbliższą sobotę parafian z bloków przy ul. 1 Maja.

7. W ubiegłym tygodniu nie podałem, że 23 września pochowaliśmy śp. Jerzego Szotka. W ostatnim natomiast pożegnaliśmy śp. Jana Sygulskiego, Kazimierza Kucypra i 5-miesięczną Julię Buczyńską. Jutro o godzinie 15.00 odprawimy pogrzeb śp. Urszuli Gajdziszewskiej. Dziękujemy Bogu za dar ich życia.

8. W ostatnich dniach udało się oszacować orientacyjne koszty naprawy dachu na ok. 5 do 6 tysięcy złotych. Prace na frontonie kościoła rozpoczęły się już w piątek i będą kontynuowane w najbliższe dni. W nadchodzącym tygodniu zostaną też wymienione w ramach gwarancji przez firmę Aladyn z Krakowa oprawki w naszych żyrandolach. W pracach tych wezmą też udział nasi parafianie.