«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą 11.11.2012

1. Pary narzeczonych, którzy chcą zawrzeć sakrament małżeństwa informujemy, że tzw. Pre-Kana rozpoczyna się dzisiaj o godzinie 17.00 w kościele w Sławkowie i trwać będzie przez 5 kolejnych niedziel.
2. Dziękuję serdecznie za montaż okna w kotłowni na plebanii, prace przy drewnie oraz za sobotnie sprzątanie parafianom z bloków przy ul.1 Maja i wszystkim, którzy przyszli z pomocą. O tę pomoc proszę teraz parafian z ul Sawickiej, Krasickiego, Pocztowej, Skwer, Krótkiej, Cichej i Borowskiej.
3. Pragnę poinformować, że w związku z Rokiem Wiary, Żywy Różaniec w naszej parafii podjął wartościową inicjatywę. W każdą środę o godz. 17.30 poszczególne Róże przewodniczyć będą modlitwie różańcowej. Zapraszamy do niej wszystkich naszych parafian.
4. W najbliższą środę od 19.30 do 21.30 będzie miało swe modlitewne czuwanie na Jasnej Górze Radio Maryja Diecezji Sosnowieckiej.
5. W piątek wieczorem będzie odprawiona Msza św. o Bożym Miłosierdziu. Po Eucharystii odmówimy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. Przez 2 ostatnie lata nasze rekolekcje zaczynały się IV Niedzielą Adwentu i trwały do wtorku. W tym roku Wigilia jest od razu w poniedziałek po IV Niedzieli Adwentu, a Boże Narodzenie we wtorek. Niemożliwe jest więc przeprowadzenie rekolekcji w dotychczasowy sposób, Nadto musimy brać pod uwagę rekolekcje i dni spowiedzi w innych parafiach dekanatu. Zważywszy na to rekolekcje adwentowe rozpoczną się tym razem w piątek przed III Niedzielą Adwentu, a zakończą w niedzielę (14-16 grudnia). Spowiedź będzie w sobotę. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Marcin Kruszak (notariusz Kurii Diecezjalnej).
6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za złożone na rzecz Fundacji Kościół w Potrzebie ofiary w ramach solidarności z Kościołem prześladowanym.