«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 16.12.2012

1. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy pomogli w środę posprzątać świątynię przed rekolekcjami adwentowymi. Jak widać, rozpoczęliśmy także przygotowania do wystroju świątecznego przed głównym wejściem do świątyni i w jej wnętrzu. Prace te będą kontynuowane w tygodniu. Planujemy je przeprowadzić w środę i sobotę od godziny 9.00. Z uwagi na przypadającą w poniedziałek Wigilię, dekoracja powinna być gotowa w całości na następną niedzielę, ale w pełnej krasie zobaczymy ją tuż przed pasterką.

2. Miło mi poinformować, że w ostatni poniedziałek o godzinie 16.00 w sądzie w Olkuszu odbyła się ze skutkiem pozytywnym rozprawa o uregulowanie własności cmentarza parafialnego. Pozwoli to na założenie w niedługim czasie księgi wieczystej. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i wysiłek, aby pomóc mi w załatwieniu tej sprawy, a więc panu mecenasowi Andrzejowi Osuchowi, panu Stanisławowi Kubańskiemu, Władysławowi Kiwiorowi i Mieczysławowi Ochabowi. W toku jest nadal sprawa o uregulowanie prawne własności placu pod plebanię, ale oczekujemy właściwie już tylko na finalną rozprawę, również z pozytywnym dla parafii skutkiem. 

3. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy przed tygodniem wsparli swym groszem Kościół na Wschodzie (1074 zł).

4. 18 grudnia przypada 21 rocznica śmierci ks. prałata Bolesława Zelka. W poniedziałek o godz. 7.00 odprawimy za niego Eucharystię zamówioną przez państwo Derda, a we wtorek o 7.00 z intencji Sióstr Prezentek.

5. Dzisiejszą niedziela (Gaudete – weselcie się) kończy pierwszy etap Adwentu. Jutro rozpoczniemy drugą jego część poświęconą już bezpośredniemu przygotowaniu Kościoła do świętowania Narodzenia Pańskiego. Nadal zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Na miarę naszych możliwości będziemy też służyć posługą w konfesjonale. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę spowiadamy w innych parafiach dekanatu. Z tego też powodu w sobotę nie będziemy urzędować w kancelarii.

6. W sobotę o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich mieszkańców miasta przed siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury.

7. Z uwagi na trwające rekolekcje, tekst comiesięcznej katechezy w ramach roku wiary odczytamy przed Mszami świętymi w przyszłą niedzielę.

8. Na zakończenie pragnę w imieniu całej parafii podziękować ks. Marcinowi za przygotowanie nas do godnego duchowego przeżycia tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.