«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 23.12.2012

1. Serdecznie dziękuję wszystkim wykonawcom świątecznej dekoracji, którą w pełnej krasie zobaczymy krótko przed Pasterką. Nie może nie cieszyć tak liczny udział wiernych w długotrwałych przygotowaniach do jak najpiękniejszego przeżycia tajemnicy wcielenia Bożego Syna. Dziękuję z imienia najpierw paniom: s. Joannie, obu Danutom, Stanisławie, Janinie, Grażynie, Elżbiecie, Bożenie, Agnieszce, Dominice, Katarzynie, Jadwidze, Annie, Józefie i Marii. Wyrazy wdzięczności kieruję do panów, którzy uczestniczyli w pracach przygotowawczych od dwóch tygodni: Krystianowi, Józefowi, Jerzemu, obu Władysławom, Mirosławowi, Leszkowi, Wiesławowi, Leopoldowi, Bolesławowi, Andrzejowi, Eugeniuszowi, Jackowi, Marcinowi, Tadeuszowi, Januszowi i panu Tomaszowi –naszemu wspaniałemu leśniczemu. Dziękuje młodzieży: 3 Aniom, 3 Bartkom, 2 Kamilom, Paulinie, Gabrysi, Marcelowi, Monice, Alicji, Kubie i klerykowi Mateuszowi (w sumie 48 osób).Pani Janinie dziękuję nadto za ufundowanie obrusu na ołtarz w prezbiterium. Wystrój i szopkę będziemy mogli obejrzeć na stronie internetowej parafii oraz na stronie diecezji sosnowieckiej, gdzie prezentowany będzie przegląd szopek.
2. Jutro mamy Wigilię Narodzenia Pańskiego. Msza św. będzie odprawiona o godzinie 7.00. Wieczorem natomiast, z pierwszą gwiazdą, zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Wpierw zapalamy świecę, następnie czytamy opis narodzin Jezusa z Ewangelii według św. Łukasza (Łk2, 1-20), wspólnie się modlimy (w roku wiary odmawiamy Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego i Ojcze nasz), śpiewamy kolędy i dzielimy się opłatkiem składając sobie równocześnie życzenia świąteczne. Dopiero potem zasiadamy do wspólnej kolacji. W żadnym wypadku nie może być na wigilijnym stole alkoholu.

3. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią okazją do nabywania opłatków, świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Płyty z kolędami będą jeszcze dostępne w święta. Natomiast Gość Niedzielny dostępny jest od razu na dwa tygodnie, stad jego cena jest wyższa i wynosi 7 zł, a zawiera między innymi gotowe teksty czytań i modlitw na wieczerzę wigilijną. Cena podwójnego numeru Niedzieli wynosi 8 zł.

4. Celebrowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Pasterką o północy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. W ciągu dnia Eucharystia będzie sprawowana według niedzielnego porządku. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego świętowania Urodzin Chrystusa.

5. W drugi dzień świąt przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Taca przeznaczona będzie z tego dnia na uczelnie katolickie. Podamy też wtedy porządek wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczniemy w piątek. W dni powszednie podczas kolędy (poza środą i sobotą) nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Nie będzie też czynna kancelaria. W razie pogrzebu możliwy jest kontakt telefoniczny. W czwartek przypada święto św. Jana Ewangelisty. Na Mszy o godzinie 18.00 będzie błogosławieństwo wina mszalnego, które następne podaje się wiernym do spożycia. Można także przynieść do pobłogosławienia własne wino.

6. Pragnę podziękować za ofiary w kopertach na cele parafialne. W okresie grudnia było ich znacznie więcej, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na nieco lepsze ogrzanie świątyni.

7. Zwykle w szkołach i zakładach pracy dzielimy się opłatkiem przed Wigilią. Dlatego pozwolę sobie złożyć najlepsze życzenia błogosławieństwa płynącego z rąk Bożej Dzieciny wszystkim, z którymi wielokrotnie w tym roku współpracowaliśmy: pracownikom Urzędu Miejskiego na ręce Pana Burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego, nauczycielom i pracownikom naszych szkół na ręce dyrektorów pani Elżbiety Głuszczyńskiej i pana Mirosława Siudyki, służbom komunalnym na ręce pana dyrektora Janusza Gumuły, policjantom na ręce pana komendanta Rafała Kaczmarczyka, strażakom na ręce komendanta Mateusza Jedynaka, pracownikom MOK-u na ręce Pani Anety Nielaba. Brak czasu nie pozwolił mi uczynić tego osobiście, za co z serca przepraszam.

8. W piątek odszedł z naszej wspólnoty do Pana śp. Eugeniusz Czekaj, którego polecamy Bożemu miłosierdziu. Pochowamy go jutro o godzinie 11.00.