Parafiada 2013 Finały

 

Sprawozdanie z Finałów (czytaj więcej).  

Miło nam poinformować, że reprezentacja Parafii św. Andrzeja Boboli w Bukownie została w tym roku drugą najwszechstronniejszą reprezentacją krajową Jubileuszowej XXV Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie. W filarach TEATR i ŚWIATYNIA uplasowaliśmy się na I miejscu, w filarze STADION na VI, co dało nam w klasyfikacji ogólnej I miejsce.

Na tegoroczne Finały Parafiady przyjechało ogółem około 1500 osób z Rosji, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Uzbekistanu i Polski.

Parafiada rozpoczęła się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach. Mszy przewodniczył J. E. bp Marek Stolarczyk. W Finałach współzawodniczyło ze sobą 78 reprezentacji. My braliśmy udział w następujących konkurencjach i konkursach: piłka siatkowa, badminton, tenis stołowy, szachy, warcaby, ringo, pływanie, strzelectwo sportowe, Przegląd Małych Form Teatralnych, konkursy wokalne, plastyczne i wiedzowe. Wiele razy staliśmy na podium. Uczestniczyliśmy we Mszach Świętych, modlitwach wieczornych, wieczorach parafiadowych, odwiedzaliśmy Namiot Adoracji. Wysłuchaliśmy pięknego koncertu Moniki Kuszyńskiej, uczyliśmy się tańczyć Zumbę, podziwialiśmy niezwykłe umiejętności mistrza iluzji Viktora Febo, świetnie się bawiliśmy na Wieczorze Międzykulturowym, mistrzostwem zadziwił nas w czasie specjalnego spektaklu najbardziej znany polski mim – Ireneusza Krosny.

W roku wiary razem z innymi konstruowaliśmy żagiel do łodzi o imieniu „Pewniak”, symbolu, który towarzyszył nam przez cały czas Parafiady. Wszyscy włączyliśmy się do tworzenia wielkiego kolażu – portretu O. Józefa Jońca – pomysłodawcy i współzałożyciela Stowarzyszenia Parafiada. Mieliśmy też okazję do zwiedzenia Warszawy drogami, którymi chodził Fryderyk Chopin i odwiedzenia Muzeum Chopina. Odbyliśmy pieszą pielgrzymkę do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie przeżyliśmy wieczorną Eucharystię przy grobie Ojca Józefa. Nawiązaliśmy liczne kontakty z naszymi rówieśnikami z Polski, i innych krajów.

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie hojność i zaangażowanie wielu osób. Dziękujemy zatem przede wszystkim księdzu Proboszczowi Wojciechowi Tkaczowi oraz wiernym Parafii świętego Andrzeja Boboli w Bukownie, którzy odpowiedzieli na prośbę Księdza Poboszcza i odpisali dla nas 1% podatku a także złożyli na „cele parafiadowe” ofiary w czasie Adwentu i Wielkiego Postu.

Skład reprezentacji: Aleksandra Duda, Alicja Bieniek, Klaudia Piątek, Anita Kowala, Anna Jantas, Anna Gajdziszewska, Agata Janik, Katarzyna Krzemień, Izabela Pęgiel, Mariusz Chojowski, Dawid Klich, Jan Wiśniewski, Jakub Szafraniak, Rafał Januszek, Kajetan Wróblewski. 

Opiekunowie: Katarzyna Gajdziszewska, Magdalena Łaskawiec.

Zamieszczone zdjęcia pochodzą w przeważającej części ze strony www.parafiada.pl

Katarzyna Gajdziszewska i Magdalena Łaskawiec