«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykłą 02.06.2024 r.

1. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia przez wspólnotę parafialną uroczystości Bożego Ciała. Panu Romanowi wyrażam osobiste podziękowanie za wiele godzin pracy przy uporządkowaniu placu przy świątyni i otoczenia wokół kościelnego ogrodzenia. W tym miejscu wyrazy wdzięczności kieruję też na ręce Pana Dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej za wcześniejsze sprzątnięcie ulic na trasie procesji. Nie sposób nie zauważyć wielu godzin pracy sporej liczby pań i panów, którzy już na kilka dni przed uroczystością byli zaangażowani w przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała. Montaż ujawnił przy okazji pewne wady konstrukcyjne, które dla postaramy się usunąć we własnym zakresie. „Bóg zapłać” pragniemy powiedzieć także dzieciom pierwszokomunijnym i innym, które pod kierownictwem sióstr zaangażowały się w sypanie kwiatów, służbie liturgicznej z ks. Adamem, paniom i panom niosącym chorągwie, feretrony i baldachim oraz naszej Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękujemy za udekorowanie domów, zwłaszcza na trasie procesji i wszystkim za złożone tego dnia świadectwo wiary.

2. Przez cały czas trwają obchody Bożego Ciała. Dziś procesja będzie po Mszy św. z godziny 16.00, natomiast od poniedziałku do środy o godzinie 17.30. Jej zakończenie natomiast nastąpi w czwartek Eucharystią o godzinie 18.00. Następnie będzie procesja i poświęcenie
wianków z ziół i kwiatów.

3. Dzisiaj po Mszach świętych jest zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej. Tydzień temu na wsparcie wyjazdu lektorów na spotkanie z Ojcem św. Franciszkiem złożyliśmy 2051 zł. Niech ofiarne serce wynagrodzi darczyńcom dobry Bóg.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek pomodlimy się o powołania kapłańskie podczas nabożeństwa czerwcowego przed procesją kończącą oktawę Bożego Ciała. W piątek adoracja i okazja do spowiedzi będą o godzinie 16.00.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z uwagi na to , nie ma tego dnia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W sobotę jest natomiast wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

6. Czerwcowe wizyty u chorych będą odbywać się „ratami” począwszy od wtorku. Chorzy będą o tym informowani telefonicznie.