Orszak Trzech Króli 2014

 

6 stycznia 2014r. po raz pierwszy w Bukownie odbył się Marsz Trzech Króli. Mieszkańcy miasta – na pamiątkę ewangelicznej wędrówki Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara – wyruszyli z okolic Centrum Kultury im. Jana Pawła II do symbolicznego żłóbka Pana Jezusa w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Bukownie.

(więcej)

Odświętny orszak przywitał gospodarz parafii ks. proboszcz Wojciech Tkacz. Natomiast do świątyni przybyłych wprowadził anioł, który pokonał w pojedynku diabła.

 

W osoby Mędrców wcielili się: Burmistrz Miasta Mirosław – Gajdziszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej – Zbigniew Urbański oraz solista miejskiej kapeli „Bukowiacy” – Cezary Pańkowski. Nie zabrakło również postaci Maryi (Agnieszka Rosa) oraz Józefa (Tadeusz Kańczuga). Ulice miasta wypełnili rozśpiewani pastuszkowie i aniołowie, liczni mieszkańcy miasta oraz muzyka z serc i instrumentów płynąca.

 

Hasłem Orszaku 2014 roku było proste i radosne “Kolędujmy!” – zaproszenie i wezwanie do wspólnego śpiewania kolęd i staropolskiego kolędowania. Jak podkreślił ks. proboszcz Wojciech Tkacz jest to wspaniała farma nowej ewangelizacji, podczas której radość z tego, że Bóg zamieszkał miedzy nami dzielona jest z innymi.
W Polsce Orszak Trzech Króli odbywał się już po raz szósty. Zorganizowało go ponad 100 miejscowości. Bukowiański Marsz Trzech Króli był jedynym orszakiem na terenie powiatu olkuskiego. Przygotowaniem tego wydarzenia zajęli się pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Bukownie. 

 

Powrót do Multimediów