Orszak Trzech Króli 2018

BÓG  JEST  DLA  WSZYSTKICH- 6 stycznia 2018 r.

„I Trzej Królowie od wchodu przybyli, i dary Panu kosztowne złożyli…”

         /Kolęda – Dzisiaj w Betlejem/ 

Tak, jak Trzej królowie zdążali za gwiazdą szukając Pana, tak Orszak Trzech Króli w Bukownie składał się z trzech członów i wychodził z trzech różnych miejsc: z Miejskiego Ośrodka Kultury – uczestnicy Orszaku ubrani były w peleryny koloru zielonego z koronami na głowie, z Publicznego Przedszkola – koloru czerwonego, z Przedszkola Sióstr Prezentek –  koloru niebieskiego.

Po połączeniu tych Orszaków, przy śpiewie kolęd, wszyscy zdążaliśmy w jednym kierunku, do świątyni, naszego małego Betlejem, na spotkanie Nowonarodzonego Króla – Mesjasza. Orszak uświetnił obecność prawdziwych Trzech Króli wraz z żywym wielbłądem, z czego największą radość miały dzieci, licznie uczestniczące w Orszaku.

Po przybyciu do świątyni, nastąpiła krótka inscenizacja, podczas której Królowie złożyli dary Bożemu Dzieciątku. Następnie dzieci z w/w przedszkoli zaśpiewały kolędy, by wyrazić radość spotkania z Dzieciątkiem. W rolę Św. Rodziny i Dzieciątka wcieliła się Rodzina z parafii wraz ze swym maleństwem.

Kulminacyjnym punktem uroczystości była Msza św., podczas której każdy z licznie zebranych uczestników, mógł złożyć na ołtarzu Panu Jezusowi swój własny dar, to z czym przyszedł do kościoła, to, co w jego życiu jest najcenniejsze, a także to, co czasem ciężkie i trudne.

W uroczystości wzięły udział także Władze Miasta Bukowna. To Jubileuszowa Uroczystość, i można już ją nazwać tradycją, gdyż Orszak trzech Króli w 2018 roku, w różnych miejscowościach w Polsce, szedł po raz 10 – ty. W Bukownie ten Jubileuszowy Rok to 5 – cio letnia tradycja.

„Przed Maryją stają społem, niosą Panu dary. Przed Jezusem biją czołem, składają ofiary. Trzykroć szczęśliwi Królowie, któż wam nie zazdrości? Cóż my damy, kto nam powie, pałając z miłości?”

/Kolęda – Mędrcy świata/

 

 

Powrót do Multimediów