X Jubileuszowa Parafiada Regionalna w Bukownie

X PARAFIADA REGIONALNA W BUKOWNIE

W dniach 15.05 – 20.05.2018 roku odbyła się już X PARAFIADA REGIONALNA W BUKOWNIE zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 1 w Bukownie przy współpracy z Parafią pw. Św. Andrzeja Boboli i Stowarzyszeniem Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie. Realizacja tego programu była możliwa dzięki współpracy i dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki RP, władz samorządowych i lokalnych sponsorów.

Jubileuszowa Parafiada została objęta honorowym patronatem przez:

 • J. E. Biskup Diecezji Sosnowieckiej GRZEGORZA KASZAKA,
 • Małopolskiego Kuratora Oświaty BARBARĘ NOWAK,
 • Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu ks. MICHAŁA BORDĘ,
 • Burmistrza Miasta Bukowno MIROSŁAWA GAJDZISZEWSKIEGO

Parafiada Regionalna jest realizowana w ramach projektu ”Ruch Rzeźbi umysł, serce i ciało”. Fundamentem działań w ramach projektu jest zasada starożytnej greckiej triady stadion – teatr – świątynia, czyli dbałość o sprawność fizyczną, rozwój intelektualny oraz duchowy dzieci i młodzieży.

Filar świątynia to: Uroczysta Msza Święta Odpustowa pod przewodnictwem J.E. Biskupa Grzegorza Kaszaka inaugurująca X Jubileuszową Parafiadę Regionalną, konkurs wiedzy biblijnej, konkurs wokalny „Sacro Song”, Niedzielna Eucharystia połączona z wręczeniem podziękowań, dyplomów oraz Pucharu dla zwycięskiej reprezentacji.

Filar stadion: bieg na 60 m, skok w dal, turniej tenisa stołowego, darta, piłki siatkowej, piłki nożnej, pływanie indywidualne, sztafeta pływacka dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej.

Filar teatr: konkurs wokalny „Muzyka moim życiem”, Konkurs „Żywe obrazy Niepodległej”, konkurs wiedzy historycznej „Nasza Niepodległa”, konkurs łamigłówek logicznych „Rusz głową”.

Imprezy towarzyszące to:

 • TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ – kategoria wiekowa 18+,
 • Festyn rodzinny,
 • Maraton Fitness & Dance,
 • rajd rowerowy,
 • zlot motocyklistów,
 • Regionalny Konkurs Kultury Słowa.

Dziesięć lat to czas wytężonej pracy, ale również czas zbierania żniw. Pragniemy podzielić się naszymi sukcesami:

 • Za organizację Parafiad Regionalnych zajęliśmy trzy razy I miejsce, jeden raz II i dwa razy III miejsce w Polsce.
 • Na Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w Warszawie, na której wyłaniana jest najlepsza reprezentacja krajowa i najlepsza reprezentacja zagraniczna zajęliśmy I miejsce podczas Finałów 28.

Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży i zdobyliśmy puchar Prezydenta RP, cztery razy zakończyliśmy rywalizację na II miejscu i dwa razy na III.

Cieszymy się, że Parafiada wpisała się na stałe w kalendarz imprez organizowanych na terenie miasta. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam w przygotowaniu i przeprowadzeniu parafiady. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce proboszcza naszej parafii ks. Wojciecha Tkacza.

Koordynatorki Parafiad Regionalnych w Bukownie:
Katarzyna Gajdziszewska, Agnieszka Karcz, Jolanta Oleś, Beata Wójcik.

 

 

Koordynatorki Parafiad Regionalnych w Bukownie Panie Katarzyna Gajdziszewska oraz Jolanta Oleś były również gośćmi programu TVP 3 Kraków „GOŚĆ DNIA” (w dniu 15.05.2018). Wywiad dostępny jest pod adresem: TVP 3 Kraków – GOŚĆ DNIA

 

Powrót do Multimediów