Relacja z Finałów Parafiady

 

 

Przeczytaj relacje 

 

W dniach 13 – 19 lipca dwudziestojednoosobowa drużyna pod opieką czworga nauczycieli reprezentowała Parafię św. Andrzeja Boboli i Zespół Szkół nr1 w Bukownie podczas XXVI Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Uczestniczyliśmy w licznych zawodach (piłce nożnej, siatkowej, pływaniu, tenisie stołowym, badmintonie, pchnięciu kulą, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegach, szachach, strzelectwie sportowym i biathlonie letnim), konkursach wiedzy (Życie i dzieło Jana Pawła II i Jana XXIII, Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi, Polska, 70. Rocznica Powstania Warszawskiego), konkursach wokalnych (Sacro Song i Muzyka Moim Życiem) oraz plastycznych (Interpretacja piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie” i Rodzina drogą do świętości). Ponadto braliśmy udział w warsztatach komiksu, witrażu, filcowania i Zumby, zwiedziliśmy Łazienki Królewskie, Muzeum Łowiectwa, Stadion Narodowy, Muzeum Sportu, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Miasto i Centrum Nauki Kopernik. Dwie grupy powstańców z Bukowna w czasie dwóch kolejnych edycji zajęły pierwsze miejsca w grze miejskiej o Powstaniu Warszawskim. Wcieliliśmy się w role powstańców przenosząc pocztę powstańczą i meldunki. Dzięki skautom ubranym w stroje z epoki i eksponatom powstańczym poczuliśmy klimat tamtych dni. Codziennie uczestniczyliśmy w wieczornej modlitwie, czuwaliśmy przed Najświętszym Sakramentem w Namiocie Adoracji, korzystaliśmy z sakramentu pojednania, byśmy w czasie Mszy Świętych (w tym w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach i w Świątyni Opatrzności Bożej przy grobie O. Józefa Jońca – założyciela Parafiady) mogli przystąpić do Stołu Pańskiego. Zawarliśmy wiele wspaniałych znajomości a w czasie wieczorów parafiadowych doskonale się bawiliśmy. 15 razy staliśmy na podium, przywieźliśmy wiele nagród, 8 statuetek, dwa złote i dwa srebrne medale.Miejsca na podium wywalczyli:
Zuzanna Lekston – złoty i srebrny medal w pływaniu stylami klasycznym i dowolnym
Emilia Marek – złoty medal w pływaniu stylem dowolnym
Aspram Sargsyan – srebrny medal w pływaniu stylem klasycznym
Klaudia Piątek – II i III miejsce w konkursach wokalnych „Muzyka moim życiem” i „Sacro Song”
Alicja Bieniek – II i III miejsce w konkursach wiedzy „Polska” i „Rocznica Powstania Warszawskiego”
Alicja Pęgiel – I miejsce w konkursie wiedzy „Rocznica Powstania Warszawskiego”
Joanna Kula – II miejsce w konkursie wiedzy „Rocznica Powstania Warszawskiego”
Mateusz Jasica – II miejsce w konkursie wiedzy „Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi”
Kajetan Wróblewski – II miejsce w konkursie wiedzy „Polska”
P. Marianna Kluza – I miejsce w konkursie wiedzy „Polska”
P. Agnieszka Karcz – I miejsce w zawodach rzutu piłeczką palantową

W tym roku w Parafiadzie uczestniczyło ok. 1, 5 tysiąca młodych ludzi z 75 miejscowości z Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Niemiec i Uzbekistanu. Z Polski zgłosiły się 42 reprezentacje, więc konkurencja była o wiele silniejsza niż w roku ubiegłym. Radosnym zaskoczeniem były dla nas wyniki klasyfikacji ogólnej. W tym roku stanęliśmy na III stopniu podium plasując się za reprezentacjami z Kosztowa i Wolsztyna. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia różnych osób i instytucji. Szczególne podziękowania składamy Parafii św. Andrzeja Boboli w Bukownie, ks. Proboszczowi Wojciechowi Tkaczowi i Stowarzyszeniu Parafiada, dzięki którym mogliśmy przeżyć wiele niezapomnianych chwil.

Krótka relacja z XXVI Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży z naszym udziałem znajduje się pod poniższym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=_MTVWt6eNZc

 

Powrót do Multimediów