«

»

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą 25.10.2015

1. W najbliższą środę przypada wspomnienie św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W następną niedziele mamy natomiast Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele Msza św. będzie odprawiana o godzinie 7.30, 9.00 i 16.00. Eucharystię o godzinie 11.00 będziemy sprawować na cmentarzu parafialnym. Poprzedzi ją procesja za zmarłych z tzw. wypominkami jednorazowymi (nie wrzucamy ich na tacę) o godzinie 10.30. Procesja na cmentarzu komunalnym będzie o godzinie 12.30, a po niej Mszę św. odprawi w kaplicy cmentarnej ks. Jan Wadas, proboszcz parafii w Starym Bukownie. Na cmentarzu parafialnym ministrant będzie, jak co roku, zbierał ofiary na pomoc naszemu Seminarium Duchownemu.

2. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustów za zmarłych w dniu Wszystkich Świętych, w oktawie tej uroczystości i w Dzień Zaduszny. Warunki ich uzyskania podajemy w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

3. Nadal do nabycia jest kilkadziesiąt zniczy Caritas. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na pomoc najuboższym. W czwartek będziemy mieć jeszcze prawdopodobnie 10 kalendarzy. Prosimy zapisać się na nie w zakrystii.

4. Dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła parafianom z ul. 1-ego maja – numery nieparzyste. Proszę o pomoc w tę sobotę parafian z ul. Kościuszki.

5. W ostatni piątek pochowaliśmy śp. Jadwigę Piętkę-Kocot. W modlitwie polecamy ją Bożemu Miłosierdziu.

6. W związku z Mszą św. za wszystkich wiernych zmarłych w Dzień Zaduszny o godzinie 18.00, w tym za zmarłych naszych parafian i procesją za zmarłych połączoną z różańcem, prosimy o podanie imienia i nazwiska tych parafian, którzy byli pochowani na innych cmentarzach, a fakt ten nie został zgłoszony w kancelarii (też chcemy objąć ich modlitwą).

7. Ławki – 198 tys. zł (bez ławeczek przy konfesjonałach i samych konfesjonałów), 34 ławki 3,20 m po 1450 zł/mb., 8 ławek do wnęk 2,85 m po 1200 zł/mb., 2 ławki 3 m i 2 ławki 2,40 m w przejściu do kaplicy św. Józefa po 1200 zł/mb. Płatności w ratach: teraz – 70 tys. zł zaliczki na materiał, po zrobieniu ławek (maj 2016) – 40 tys. zł, na koniec roku 2016 – 40 tys. zł, w czerwcu 2017 roku – 48 tys. zł. W cenę wchodzi transport i dodatki. Odrębną umową byłyby objęte oba konfesjonały i ławki dla spowiadających się (przewidywane wykonanie – grudzień 2016 roku). Stare ławki w lepszym stanie byłyby użyte na chórze. Mamy też oferty na zakup drewna. Jak przy witrażach mile widziani są fundatorzy. Jest już trzech, którzy fundują całą ławkę (3.20 m).

8. W związku z liczeniem wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii prosimy o ułatwienie pracy ministrantom i opuszczanie świątyni według następującego porządku: kobiety wejściem od krzyża misyjnego w przedsionku, mężczyźni wejściem przy pomieszczeniu Caritas (na wprost ambonki).