Wspólnota „Chwalmy Pana”

Wspólnota „Chwalmy Pana”
przy Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Bukownie

Patroni Wspólnoty „Chwalmy Pana”:
Matka Boża Szkaplerzna i Św. Michał Archanioł

Matka Boża Szkaplerzna – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel

Według tradycji Matka Boża objawiła się św. Szymonowi Stock, Generałowi Zakonu Karmelitańskiego w nocy z 15 na 16 lipca 1251 r. i powiedziała: „Przyjmij, najmilszy synu, Szkaplerz twojego Zakonu. Kto w nim umrze nie dozna ognia piekielnego”. Nabożeństwo Szkaplerzne, praktykowane początkowo we wspólnotach karmelitańskich, bardzo szybko rozpowszechniło się wśród ludzi świeckich i duchowieństwa, królów i poddanych, bogatych i biednych. Szkaplerz jest przewodnikiem czułej pobożności Maryjnej. Poprzez Szkaplerz czciciele Maryi wyrażają pragnienie kształtowania swojego życia w oparciu o Jej przykład jako Matki.

Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej – Czerna

Św. Michał Archanioł

Michał jest Archaniołem, którego wierni przyzywają w walce przeciw siłom zła. Wierzą, że pomaga odnaleźć wewnętrzne światło. Historycznie jest obrońcą Kościoła katolickiego. Archanioł Michał jest ognistym wojownikiem, Księciem Niebiańskiej Armii, która walczy w imię sprawiedliwości i prawa. Daje wsparcie wszystkim, którzy znajdują się w strasznym ucisku. Michał jest też dawcą cierpliwości i szczęścia.

Przyjęcie Szkaplerza Św. Michała Archanioła w kościele Matki Bożej – Cystersi „Szklane Domy” w Krakowie

 

Od Maryi mamy uczyć się modlitwy, musimy uczyć się od Niej poszukiwania woli Ojca, przyjmowania Jezusa całym sercem i kochania Go w Duchu Św.

 

Opiekun Wspólnoty „Chwalmy Pana”: ks. Proboszcz Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli – Wojciech Tkacz

 

„Wyzwanie stojące dzisiaj przed Kościołem  polega  na tym, by poprzez swoje świadectwo miłości, które samo w sobie ma wewnętrzną moc ewangelizującą, pomóc współczesnemu człowiekowi doświadczać miłości Boga Ojca i Chrystusa, w Duchu Świętym”.
(Jan Paweł II – Encyklika Ecclesia  in Europa 84).

 

Pierwsze spotkanie Wspólnoty „Chwalmy Pana” w Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Bukownie

W dniu 20 września 2018r. odbyło się pierwsze spotkanie Wspólnoty „Chwalmy Pana” na plebanii przy Kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Bukownie po Mszy Świętej o godz. 19.00.
Opiekę duszpasterską nad Wspólnotą rozpoczął  ksiądz  Proboszcz Parafii Wojciech Tkacz. Spotkanie Wspólnoty poprowadziła zaprzyjaźniona „WSPÓLNOTA Nadziei” z Przegini, rozpoczynając modlitwą do Ducha Świętego.
Centralnym punktem spotkania była: Medytacja Słowa Bożego, świadectwa działania Boga w naszym życiu oraz Uwielbienie Boga. Odmawiany był również różaniec, śpiewany Apel, a na zakończenie spotkania ks. Proboszcz udzielił Błogosławieństwa obecnym uczestnikom spotkania.

Od lewej: Lider Wspólnoty „Chwalmy Pana” – Agnieszka Kowalczyk, Andrzej Piątek, Opiekun Wspólnoty ks. Proboszcz – Parafii Wojciech Tkacz, Jadwiga Staroń

 

Dziękujemy

wszystkim uczestnikom spotkania Wspólnoty „Chwalmy Pana”.

 

Zapraszamy

na kolejne spotkania  wszystkich chętnych (dzieci, młodzieży i dorosłych) pragnących Uwielbiać Boga poprzez: medytację Słowa Bożego, śpiew, świadectwa działania Boga w naszym życiu, na spotkania na plebanię przy kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Bukownie ul. Kościuszki 38. Informacje o datach spotkania będą ukazywać się na głównej stronie parafii: bobolabukowno.pl

 

Lider Wspólnoty „Chwalmy Pana”
mgr Agnieszka Kowalczyk

tel. kont. 694 090 568
e-mail:basia3@onet.com.pl