«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny 27.12.2015

1. Dziękujemy serdecznie za złożone na tacę w Pasterkę ofiary na Fundusz Ochrony Życia w kwocie 1489 zł i za ofiary na Uczelnie Katolickie z drugiego dnia Świąt w kwocie 3476 zł.

2. Wdzięczność pragnę wyrazić wszystkim za ogrom włożonej pracy w przystrojenie i posprzątanie świątyni na Boże Narodzenie. Dziękuję też pewnej osobie za ofiarowanie parafii kolejnego zestawu obrusów ołtarzowych, tym razem na liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Prezentują się wspaniale w połączeniu z naszymi dekoracjami. Parafianom i gościom gratulujemy pięknego i licznego uczestnictwa w liturgii świątecznej. Do ich przeżycia przyczynili się także chórzyści, scholka parafialna, ministranci, pan organista i siostra Janina. Wszystkich powierzamy Bożej łaskawości.

3. Od jutra Msze św. w dni powszednie w związku z kolędą będą odprawiane tylko o godzinie 7.00. Wyjątkiem jest Msza nowennowa w każdą środę, która będzie sprawowana nadal o godzinie 18.00. Aktualna pozostanie też Msza św. w sobotę wieczorem.

4. Od wtorku rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Jej całościowy plan umieściliśmy w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Ofiary na kościół złożone podczas wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na zakup nowych ławek.

5. W Sylwestra o godzinie 18.00 odprawimy uroczystą Mszę św. dziękczynną na zakończenie Starego Roku. Zapraszamy do wspólnego wyrażenia wdzięczności za otrzymane w nim łaski. W piątek wraz z Bożą Rodzicielką powitamy Nowy Rok 2016. Obowiązuje nas uczestnictwo w Eucharystii. Ponieważ jest to pierwszy piątek miesiąca o godzinie 15.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W sobotę po rannej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi natomiast wieczorem spotkamy się na czwartym już wieczorze modlitewnym o godzinie 17.00.

7. W następną niedzielę po każdej Eucharystii będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. We wtorek (29 grudnia) na godzinę 18.00 zapraszamy  do MOK-u na Koncert kolęd i pastorałek.

9. W minionym tygodniu odszedł do domu Ojca śp. Wojciech Spyra. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00.