«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą 10.02.2013

1. Serdecznie dziękuję za prace przy demontażu wystroju świątecznego, które rozpoczęły się już w poniedziałek, a zakończyły w dniu wczorajszym. Tylko wczoraj w świątyni pracowało 35 osób. Proszę o pomoc przy sprzątaniu w tę sobotę parafian z ul. Wojska Polskiego i Zwycięstwa.

2. W poniedziałek z okazji Dnia Chorego w Domu Opieki Eden będzie odprawiona o godzinie 10.00 i w połączeniu z sakramentem namaszczenia chorych Msza św. 

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem odprawione będą o godzinie 9.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje nas nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale także ograniczenie ich ilości (jeden do syta i dwa lżejsze posiłki). W Środę Popielcową będzie też można zabrać ze sobą do domu SKARBONKI JAŁMUŻNY WIELKOPOSTNEJ. Bardzo proszę, aby za każdą skarbonkę wrzucić do puszki na gazety 1 zł, gdyż taką kwotę odprowadzimy do Caritas Diecezjalnej. Do skarbonek tych przez okres Wielkiego Postu wrzucamy jałmużnę postną przeznaczoną na pomoc dla naszej młodzieży w ramach Parafiady. Skarbonki przyniesiemy jako nasze wielkopostne zobowiązanie i złożymy przed ołtarzem w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (7 kwietnia). Zachęcamy też do odpisu podatku 1% na ten szlachetny cel. Bilety informacyjne są nadal na stoliku obok puszki na kwiaty. Możemy też dokonać odpisu na Dom Samotnej Matki i Dziecka w Sosnowcu, do czego zachęca komunikat Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

4. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do podejmowania dobrowolnie dzieł pokutnych, jałmużny, a także wzmożonej modlitwy. Okazją do tego będą Drogi Krzyżowe (można zyskać za udział w nich odpust zupełny) sprawowane w piątki o godzinie 17.15 i Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.30 (z rozważaniem Męki Pańskiej). Drogi Krzyżowe prowadzić będą między innymi poszczególne grupy duszpasterskie działające w naszej parafii. Bardzo gorąco proszę przez cały Wielki Post o ofiary do puszki na kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój wielkanocny.

5. W piątek po Mszy św. o godzinie 18.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Młodzież III klas gimnazjum proszę o przybycie już na Drogę Krzyżową. Po Mszy św. odbędzie się także kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. Pragnę poinformować, że w okresie od 1 grudnia do 21 stycznia parafia zapłaciła za ogrzewanie i światło w kościele 10 933 zł. Wpływy z tytułu opłat kwartalnych składanych podczas wizyty duszpasterskiej i części kolędy wyniosły 24 670 zł. Na rzecz Kościoła Diecezjalnego odprowadziliśmy z ofiar kolędowych 4720 zł. Jeszcze raz składamy wszystkim rodzinom za Wasze ofiary serdeczne Bóg zapłać.

7. W minionym tygodniu, przeżywszy na tym świecie 32 lata, odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca śp. Łukasz Poczęsny (pogrzeb w piątek-8 lutego). W naszych modlitwach polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu.