«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą 07.02.2016

1. Pragnę szczególnie gorąco podziękować wszystkim, którzy pomogli w demontażu wystroju świątecznego w kościele. Prace trwały we wtorek wieczorem i w środę do południa. Brały w nich udział 23 osoby.

2. Wdzięczność wyrażam także za sobotnie sprzątanie i proszę o tę pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul. 1 Maja – numery nieparzyste. Z pomocą panów udało się też wygrabić z igliwia większość trawników wokół kościoła. Pod żadnym pozorem nie wchodzimy na nie, by nie zniszczyć wschodzących krokusów. Informują o tym tabliczki. Został jeszcze teren po stronie zakrystii, od kaplicy MB Częstochowskiej aż do bocznego wejścia z ul. Kościuszki. Jeśli ktoś dysponuje czasem, to proszę o pomoc w jego wygrabieniu w poniedziałek o godz. 9.00.

3. Dziękujemy za złożone w Święto Matki Bożej Gromnicznej ofiary na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych  w kwocie 869 zł.

4. Przy wejściu do świątyni znajdują się kartki z informacją, jak przekazać 1% podatku na rzecz naszej Parafiady (ważne by dopisać słowo Bukowno) albo Caritas Diecezjalnej.

 

 

5. Obok puszki na kwiaty znajdują się także deklaracje, na których możemy zgłaszać wolę przyjęcia w gościnę młodzieży z zagranicy, która przybędzie do nas na ŚDM. Niektórzy otrzymali takie karty w czasie wizyty duszpasterskiej. Wypełnione deklaracje składamy w jak najkrótszym terminie do ks. Karola.

6. Wczorajszym nowożeńcom Justynie i Tomaszowi dziękujemy za ufundowanie kwiatów do kościoła, które przyozdobią go do wtorku włącznie, a młodzieży za przygotowanie kolejnego wieczoru uwielbienia. Dziękujemy też wszystkim, którzy przybyli wspólnie z nami się pomodlić.

7. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post, który potrwa aż do Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem  odprawimy o godzinie 9.00, 16.00 i o 18.00. Przypominamy o obowiązującym tego dnia poście (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczenie ilości spożywanych posiłków – 1 do syta i 2 lżejsze).

8. Zachęcamy w Wielkim Poście do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Najbliższą Drogę Krzyżową poprowadzi w piątek o godzinie 17.00 Żywy Różaniec. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w każdą niedzielę o godzinie 15.30.

9. W najbliższą niedzielę (14.02.2016) o godzinie 17.00 rozpocznie się w Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Sławkowie bliższe przygotowanie do sakramentu małżeństwa zwane Pre-kaną. Trwać będzie przez 5 kolejnych niedziel.