«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 13.03.2016

1. W najbliższą sobotę obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca N. M. P. Tego dnia o godzinie 17.00 odbędzie się kolejny dekanalny wieczór uwielbienia, tym razem w Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Starym Bukownie.

2. Przyszłą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego centrum stanowi Triduum Paschalne. Tego dnia odbędzie się trzecia już procesja z palmami ulicami miasta. Zbieramy się przed Miejskim Ośrodkiem Kultury o godz. 10.00, a o 10.15 ruszamy wspólnie w kierunku kościoła. Na czele będzie jechał na oślicy pan Jerzy,  co ma symbolizować uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Po dotarciu na plac kościelny zatrzymujemy się na zewnątrz na obrzęd poświęcenia palm, a następnie wchodzimy do świątyni na uroczystą Mszę św. Po jej zakończeniu odbędzie się tradycyjny konkurs palm.

3. W Niedzielę Męki Pańskiej odbędzie się też o godzinie 14.30 przy kapliczce „Boża Męka” krótkie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

4. Spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które w Niedzielę Palmową, Zmartwychwstanie Pańskie i II dzień Wielkanocy przyjmą sakrament chrztu odbędzie się w najbliższą sobotę (19 marca) po wieczornej Eucharystii.

5. Dziękujemy za sobotnie sprzątanie świątyni i prosimy o nie w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 parafian z ul. Wojska Polskiego i Zwycięstwa.

6.  W środę pochowaliśmy śp. Władysława Sośnierza, a w czwartek śp. Kazimierę Feliksik. Oboje polecamy w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.