«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2013

1. W dniu największego święta chrześcijan składamy naszym gościom i parafianom najlepsze życzenia. W Grobie Pana Jezusa, z powodu trudności technicznych, nie mogliśmy umieścić przesłania wielkanocnego w Roku Wiary: „Wierzę, żeś zmartwychwstał…”. To podstawowa prawda wiary. Niechaj każdy z Was ma ją zatem zawsze wypisaną w sercu. Niech ona sprawi byście byli napełnieni pokojem, jaki zmartwychwstały przekazał swym uczniom w Wieczerniku. Niech ona da siłę i odwagę w znoszeniu trudów codzienności i przekona, że nawet to, co bolesne ma swój sens. Niech ledwie widoczna tęcza, jaka pojawiła się w Wielki Piątek w Grobie Pańskim, będzie dla Was znakiem przymierza i Bożej łaskawości. Niech Wam Jezus zmartwychwstały błogosławi!

2. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia właściwej atmosfery przeżywania tajemnic paschalnych. Wdzięczność parafianom wyrażam najpierw za liczny i owocny udział w rekolekcjach wielkopostnych, za budującą modlitwę na Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. Na zakończenie dziękuję tym, którzy ów klimat zbudowali trudząc się przy pracach porządkowych, odśnieżaniu i wznoszeniu świątecznej dekoracji. Bóg zapłać!

3. Szczególne podziękowanie kieruję na ręce Księdza Piotra dla chłopców z Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy poświęcili wiele czasu nie tylko na liturgię Triduum Paschalnego, ale i na jej przygotowanie. Jest godnym uznania fakt ich zaangażowania (np. czytanie Męki Pańskiej na role na wszystkich Mszach świętych w Niedzielę Palmową), jak i wyjątkowo liczna obecność przy ołtarzu. Parafia jest z Was dumna! Dziękuję także wszystkim, którzy czynnie włączyli się w liturgię ostatnich dni i strażakom za nocną wartę honorową przy Grobie Pańskim.

4. Jutro przypada drugi dzień Oktawy Wielkanocy. Msze św. sprawowane będą według niedzielnego porządku, a taca tradycyjnie będzie przeznaczona na wsparcie uczelni katolickich. Przy okazji dziękuję za ofiary złożone w Wielki Piątek na Grób Pański (1285 zł).

5. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po wieczornej Mszy św., w piątek adoracja i spowiedź od godziny 17.00 (ze względu na niepewną pogodę). W sobotę uczcimy po Eucharystii porannej Niepokalane Poczęcie N. M. P.

6. Za tydzień, na zakończenie oktawy Wielkanocy, obchodzić będziemy Niedzielę Miłosierdzia. Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego będzie o godzinie 15.00. Tego też dnia składamy u stóp ołtarza skarbonki jałmużny wielkopostnej.

7. W minionych dwóch tygodniach odeszli do domu Ojca nasi parafianie: śp. Ewald Bendek, Lucyna Warska, Stanisława Kępka i Janina Kaliś-Holewa. Pogrzeb dwóch ostatnich osób odbędzie się w najbliższy wtorek.