«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 08.05.2016

1. W imieniu dyrekcji MOK-u zapraszamy na bezpłatną projekcje filmu pt. „Siła modlitwy” 14 maja (sobota) o godz. 19.15. Przed filmem odbędzie się spotkanie z reżyserem oraz głównym bohaterem. Szczegóły podajemy w tablicy ogłoszeń.

2. W środę podczas Mszy św. nowennowej nastąpi rozpoczęcie VIII Parafiady Regionalnej w Bukownie. Zakończenie jest przewidziane w przyszłą niedzielę o godz. 9.00.

3. W najbliższy piątek zapraszamy na Mszę św. i pierwsze w tym roku nabożeństwofatimskie połączone z procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła. W sobotę natomiast o godzinie 10.00 przyjmie święcenia kapłańskie w naszej sosnowieckiej katedrze ks. diakon Mateusz Wróbel. Po południu tego samego dnia o godzinie 16.00 odbędzie się Msza św. dziękczynna za kanonizację św. Jana Pawła II w ramach III Zlotu Motocyklistów w Bukownie. Przed Mszą św. przewidziana jest parada motocyklistów z Bolesławia do Bukowna. Następnego dnia, w niedzielę o godzinie 11.00 ks. Mateusz odprawi swoją Mszę św. prymicyjną. Zapraszamy na nią wszystkich parafian. W przyszły poniedziałek przeżywać będziemy odpust parafialny. Msze św. sprawowane będą o godzinie 9.00 i suma o 18.00. Kazanie wygłosi do nas ks. proboszcz z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie ks. dr Wojciech Kowalski.

4. Dziękuję serdecznie za liczny udział w sprzątaniu parafianom z wyznaczonych ulic i szczególnie rodzicom dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. oraz młodzieży zaangażowanej w organizację Parafiady. W związku ze święceniami kapłańskimi sprzątaniew tym tygodniu będzie w piątek o godzinie 15.00. Zapraszam parafian z ul. Kościuszki i 1 maja – numery nieparzyste.

5. Wielką wdzięczność wyrażam paniom Józefie, Irenie, Marioli, Stanisławie, Jadwidze. Marii, Celinie, Marcie i Mariannie za ufundowanie na okoliczność prymicji kompletu obrusów liturgicznych na ołtarze i bielizny kielichowej. Bóg zapłać!

6. Dziękuję panu Leszkowi Piętce za pocięcie w tartaku drewna na potrzeby parafii, a panom Mirosławowi, Wiesławowi, Tadeuszowi i Mieczysławowi za transport i ułożenie do przesuszenia. Dziękuję też za pomoc w pracach na placu kościelnym pani Grażynie, a na plebanii panu Krzysztofowi.

7. Bóg zapłać za złożone na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze ofiary.