«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej 22.05.2016

1. Dziękujemy gorąco parafianom, którzy wspomogli parafię w sobotnim sprzątaniu świątyni. Prosimy o tę pomoc w najbliższą sobotę parafian z bloków przy ul. 1 Maja.

2. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze św. będą sprawowane według niedzielnego porządku. Po Mszy św. z godziny 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami Słoneczną, Kościuszki, Cichą i 1 Maja. Prosimy o udekorowanie naszych mieszkań i domów, zwłaszcza na trasie procesji, a także o odbieranie z plebanii elementów konstrukcyjnych ołtarzy. Próba dzieci do sypania kwiatów będzie po Mszy św. wieczornej w środę. Prosimy panów do niesienia sztandarów i baldachimu, a panie do feretronów.

3. Nadal przypominamy o mającej się odbyć 4 czerwca pielgrzymce diecezjalnej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ilość miejsc w autokarze  jest ograniczona.

4. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca z naszej wspólnoty parafialnej śp. Daniel Pietrzyk i Ryszard Lekston. Pochowaliśmy ich w sobotę. Obu naszych parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu.