«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej 26.05.2013

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyszli na wczorajsze sprzątanie świątyni i otoczenia. Dziękuję również tym osobom, które trudziły się przy tej pracy na początku tego tygodnia. Proszę o pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul. Wojska Polskiego i Zwycięstwa.

2. Dzisiaj w sposób szczególny pamiętajmy o wszystkich matkach w swoich modlitwach, natomiast w sobotę pragniemy wypraszać Boże błogosławieństwo dla dzieci z racji Dnia Dziecka.

3. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). Msze św. będą sprawowane, jak w niedzielę (7.30, 9.00, 11.00, 16.00). Po Eucharystii z godziny 9.00 wyruszy z kościoła do czterech ołtarzy procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy parafian do tego publicznego wyznania wiary. W ramach oktawy Bożego Ciała procesje takie będą wokół kościoła codziennie po wieczornej Eucharystii (od piątku).

4. W piątek jest Święto Nawiedzenia N. M. P. Tego dnia zapraszamy do liczniejszego udziału w Eucharystii.

5. Począwszy od soboty odprawiać będziemy tzw. nabożeństwa czerwcowe (w dni powszednie po wieczornej Eucharystii, a w niedzielę po Mszy św. z godziny 16.00).

6. W następną niedzielę obchodzić będziemy Święto Dziękczynienia. Ofiary, jakie złożymy do puszek tego dnia będą przeznaczone na wsparcie budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Za dwa tygodnie zbierać natomiast będziemy do puszek ofiary na nasze Sosnowieckie Hospicjum.

7. Próba przed bierzmowaniem będzie we wtorek o godzinie 18.45.