«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 27.11.2016

1. Dziękuję serdecznie parafianom z ul. Ks. Zelka, Mostowej i Miarki za pomoc w sprzątaniu, a w tym tygodniu proszę o nie parafian z ul. 1 Maja-bloki. Wdzięczność wyrażam paniom Grażynie, Annie, Cecylii, Marii i Janinie za zabezpieczenie na zimę 98 krzewów różaneczników i azalii japońskiej, a także tym, którzy pomogli w wygrabieniu trawników. Dziękuję za przygotowanie adwentowej dekoracji i ofiarowany parafii obrus na ołtarz.

2. Od jutra będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 Msze św. roratnie z kazaniem dla dzieci, które proszone są o przychodzenie z lampionami. W sobotę będzie to natomiast Msza św. o godzinie 7.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem o powołania kapłańskie, w piątek będzie adoracja i okazja do spowiedzi od godziny 17.00, a w sobotę po Mszy św. z godziny 7.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N. M. P. Natomiast o godzinie 17.00 spotkamy się na kolejnym wieczorze uwielbienia, na zakończenie którego uczestnikom tej modlitwy zostanie udzielone specjalne, indywidualne błogosławieństwo Najświętszym sakramentem. Podczas nabożeństwa będzie można skorzystać z sakramentu pojednania. Z przedświąteczną wizytą udamy się do chorych po rekolekcjach adwentowych, ale już teraz prosimy o ich zapisywanie w zakrystii. Prosimy o konsultację w tej sprawie ośrodki opiekuńcze na Skałce i przy ul. Reymonta. Przy zapisie podajemy adres i nr telefonu.

4. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Ich program pokrywa się w niedzielę z porządkiem sprawowania Eucharystii, a w poniedziałek i wtorek spotkamy się na Mszy św. rano o 9.00, po południu na roratach o godzinie 16.00 i wieczorem o godzinie 18.00. Spowiedź rekolekcyjną przewidujemy na poniedziałek od godziny 8.30 do 10.00 i po południu od godziny 15.30 do 16.30 oraz od 17.00 do 18. 30. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach!

5. W przyszłą niedzielę będzie po Mszach Świętych zbiórka na Katolickie Kościoły Wschodnie. Z góry dziękujemy darczyńcom.

6. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, zarówno małe jak i duże, możemy w tym roku zakupić w dwóch kolorach: białym i czerwonym (małe 6 zł, duże 15 zł, jeśli ofiarujemy więcej, to nadwyżkę przeznaczymy na pomoc w leczeniu Amelki). Do nabycia są też poświęcone opłatki. Ofiary, jakie za nie złożymy będą na ogrzewanie.

7. W imieniu wolontariuszy Szlachetnej Paczki dziękujemy darczyńcom, którzy zaangażowali się w to dzieło w naszym rejonie. Dzięki dobroci Waszego serca już od środy (23 listopada) wszystkie 13 rodzin znalazło pomoc. 10 i 11 grudnia będziemy mogli dzielić się radością podczas Finału Szlachetnej Paczki, gdy rodziny otrzymają swoje dary.

8. W tym tygodniu pochowaliśmy w czwartek śp. Stanisława Cielocha, a w sobotę śp. Barbarę Macek. Naszych parafian polecamy Miłosierdziu Bożemu.