«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu 11.12.2016

1. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy na pomocy dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie 1414 zł. Ofiarodawcom niech Bóg wynagrodzi za wrażliwość serca.

2. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy pomogli w ostatnim sprzątaniu świątyni. Na tę sobotę proszę o pomoc parafian z ul. 1 Maja-numery nieparzyste.

3. Wielką wdzięczność wyrażam naszym panom za prace związane z uprzątnięciem w poniedziałek placu kościelnego z połamanych gałęzi. Nie byłoby to do końca możliwe, gdyby nie pomoc strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Olkuszu i OSP Bukowno Stare. Dziękuję za zainteresowanie Panu Burmistrzowi, pracownikom Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej za wywiezienie zgromadzonych przy ogrodzeniu gałęzi, panu sąsiadowi Krzysztofowi za pomoc przy plebanii, a panu Grzegorzowi za skontrolowanie instalacji krzyża na kościele.

4. Nadal możemy nabywać opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mamy ich już stosunkowo niewiele, choć 40 dużych i 80 małych udało się zdobyć w minionym tygodniu. Pamiętajmy, że nabywając je udzielamy również pomocy chorej na białaczkę Amelce.

5. W najbliższą środę planujemy wizytę u chorych. Najpierw od godziny 9.00 odwiedzimy chorych w ich domach, natomiast około godziny 11.00 sakramentów chorych udzielimy w Zakładzie Opieki Leczniczej „Skałka”. Podopieczni Domu Opieki przy ul. Reymonta mogą liczyć na wizytę w czwartek od godziny 9.00.

6. W piątek o godzinie 9.00 proszę naszych panów o pomoc w przewiezieniu, oprawieniu i ustawieniu choinek, które ozdobią naszą świątynię w okresie Bożego Narodzenia. Na godzinę 18.00 prosimy na Mszę św. wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie Eucharystii odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu.

7. W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 odbędzie się w kościele w Bolesławiu kolejny wieczór uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Rano natomiast zapraszamy w imieniu Dyrekcji MOK-u na godzinę 11.00 wszystkich mieszkańców Bukowna na wspólny opłatek. Plakat z zaproszeniem umieściliśmy w tablicy ogłoszeń.

8. W następną niedzielę odprawimy o godzinie 7.30 Mszę św. za śp. ks. prałata Bolesława Zelka w 25-lecie jego śmierci.