«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą 06.10.2013

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyszli z pomocą we wtorkowym i wczorajszym sprzątaniu kościoła i jego otoczenia. W sumie sprzątało świątynię i otoczenie 27 osób. W minionym tygodniu efektem tych porządków było uprzątnięcie 39 worków (120 litrowych) igliwia z trawników i rabatek. Dziękuję dzieciom, młodzieży i starszym parafianom. Niektórzy sprzątali całymi rodzinami. Proszę o pomoc w najbliższą sobotą parafian z ul. 1 Maja – numery parzyste.

2. Naszym panom (Mirosławowi, Czesławowi i Władysławowi) wyrażam wdzięczność za dokończenie tynkowania pomieszczenia pod kaplicą św. Józefa. Teraz oczekuje ono na pomalowanie i położenie płytek posadzkowych. Dziękuję im także za naprawę odprowadzenia wody deszczowej z rynny z kaplicy św. Józefa.

3. Wczoraj zakończyły się prace z położeniem kostki brukowej we wszystkich alejkach naszego cmentarza parafialnego. Do zrobienia w przyszłości został nam jeszcze stopień po lewej stronie głównej alejki (między alejką a pomnikami). Chcemy go wykonać z palisady. Metr bieżący kosztuje jednak bardzo dużo, bo 100 zł, a długość alejki wynosi ok 50 metrów, co daje 5 tys. złotych. Stąd zmuszeni jesteśmy nieco to odłożyć. Bardzo proszę, aby w związku z tym nie podejmować na tym odcinku prac na własną rękę. Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy przez składane ofiary przyczyniają się do utrzymania (woda, śmieci) i stopniowego upiększania naszego cmentarza.

4. W związku z czytanym dziś listem na Dzień Papieski comiesięczna adoracja odbędzie się w przyszłą niedzielę.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy piątek po wieczornej Eucharystii.

6. Zapraszamy do udziału w codziennych nabożeństwach różańcowych. Dziś odbędzie się ono z udziałem kapłana w kaplicy przy ul. Leśnej o godzinie 17.15. W przyszłą niedzielę natomiast będzie częścią ostatniego w tym roku nabożeństwa fatimskiego, na które proszę przyjść ze świecami. 

7. Dziękuję za ofiary, jakie złożyliśmy dzisiaj przy wejściu do kościoła z przeznaczeniem na pomoc dla dotkniętych przez wojnę w Syrii. Za tydzień będzie jeszcze zbiórka na dzieło Nowego Tysiąclecia. Przypominam, że z fundacji tej korzystają aż 4 osoby z naszej parafii.

8. We wtorek pochowaliśmy dwójkę naszych parafian. Pożegnaliśmy śp. Mariana Sajdaka i śp. Zofię Grzanka. W naszych modlitwach polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

9. Nowożeńcom Ewelinie i Mariuszowi dziękujemy za ofiarę, przez którą dołożyli się na wystrój świątyni. Będziemy się za nich modlić podczas najbliższej nowenny.