«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Boże Narodzenie 25.12.2016

1.Bardzo gorąco dziękuję tym parafianom, zarówno paniom jak i panom, którzy aż do piątku przez kilka dni trudzili się nad końcowym przygotowaniem świątecznego wystroju naszej świątyni. Podziękowanie składam również wszystkim, którzy pomogli w jej posprzątaniu  w ostatni piątek i sobotę. Proszę o tę pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul. Poprzecznej, Młyńskiej. Grabowej, Olchowej, Sosnowej i Leśnej za przejazdem.

 

2. W ostatnią niedzielę zakończyliśmy  sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Z uzyskanej kwoty 4400 zł zostało przesłanych na Konto Caritas, a 2833 zł przekazaliśmy, jako kolejną pomoc dla Amelki jej rodziny. Cieszymy się, że może ona kilka dni być w domu na przepustce przed kolejnym etapem leczenia. Nadal prowadzimy dzieło pomocy dla niej przez sprzedaż płyt (20 zł) nagranych przez scholkę parafialną. Na naszej stronie internetowej jest też od trzech dni umieszczony teledysk promujący pomoc dla chorej koleżanki. Jesteśmy pod wrażeniem nie tylko umiejętności muzycznych i wokalnych, ale i aktorskich dziewcząt. Dla nas jest to absolutny hit. Gratulacje za pomysł i jego wykonanie! Link do teledysku: http://bobolabukowno.pl/?p=18815

 

3. Jutro drugi dzień świąt. Taca będzie przeznaczona na wsparcie uczelni katolickich. W piątek natomiast będziemy obchodzić Święto św. Rodziny przeniesione z następnej niedzieli, która jest Uroczystością N.M.P. Bożej Rodzicielki (Nowy Rok). We wtorek natomiast jest Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej będzie poświęcenie wina, które ma chronić przed zatruciami i chorobami układu pokarmowego.

 

4. W sobotę zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. dziękczynną na zakończenie Starego Roku o godzinie 18.00.

 

5. Porządek wizyty duszpasterskiej podamy jutro. Udostępnimy go też na stronie internetowej i w tablicy ogłoszeń. W związku z kolędą Msze św. w dni powszednie będą tylko rano, za wyjątkiem środy (nowenna) i soboty. Nie będzie też czynna kancelaria parafialna. W sprawach pogrzebowych umawiamy się telefonicznie.
6. W związku ze świętami Gość Niedzielny oraz Niedziela są do nabycia w podwójnym numerze za większą cenę: Niedziela10 zł, Gość-8 zł. W Niedzieli znajdziemy płytę z wyznaniami świadków życia Jana Pawła II oraz kalendarz na rok 2017 z fotografiami papieża Franciszka.

 

6. Życzenia na Boże Narodzenie: Z okazji kolejnych Świąt Bożego Narodzenia życzymy naszym Parafianom i Gościom błogosławieństwa Bożej Dzieciny, czasu mile spędzonego z tymi, których kochamy, zdrowia, pokoju serca i radości a nade wszystko zatrzymania się na chwilę pośród gonitwy codzienności nad cudem jakim jest Wcielenie Bożego Syna. Szczęść Boże!