«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 13.10.2013

1. Serdecznie dziękuję za wczorajsze sprzątanie paniom Janinie, Zdzisławie i Marii oraz panu Janowi . Wdzięczność wyrażam także naszym panom za kontynuację remontu pod kaplicą św. Józefa (malowanie). W najbliższą sobotę proszę o pomoc w sprzątaniu parafian z ul. 1 Maja-numery nieparzyste.

2. Wielkie podziękowania składam wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę w ramach Tygodnia Miłosierdzia przyszli z pomocą przez swoje ofiary cierpiącym wskutek wojny w Syrii. Złożyliśmy na ten cel 1891 zł ( w ubiegłym roku było 1005 zł). Dziś natomiast wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia im. bł. Jana Pawła II. Za tydzień będzie z kolei okazja do podzielenia się swym groszem z misjonarzami w ramach Tygodnia Misyjnego. Czujmy się odpowiedzialni za rozwój ewangelizacji w świecie i bądźmy solidarni z tymi, którzy służą jej własną osobą. Za tydzień będzie również coroczne liczenie wiernych uczestniczących W Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

3. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkich, którzy pracują w dziele wychowania i kształcenia młodego (i nie tylko) pokolenia powierzać będziemy Jezusowi, którego Ewangelia nazywa Nauczycielem Dobrym.

4. W piątek ma natomiast swe święto służba zdrowia z racji święta św. Łukasza Ewangelisty, który patronuje lekarzom i wszystkim, którzy służą ludziom chorym. Pamiętajmy o tych, co nas leczą. Tego dnia z różańcem połączymy Koronkę do Bożego Miłosierdzia (III piątek).

5. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych przypominamy:

– o uprzątnięciu grobów i najbliższego otoczenia

– groby ziemne po 20 latach mogą być ponownie wykorzystane, jeśli osoba opiekująca się grobem nie wniesie ofiary na funkcjonowanie cmentarnej infrastruktury

– wszelkie prace wykonywane na cmentarzu winny być zgłaszane w kancelarii parafialnej, aby firmy je wykonujące nie niszczyły infrastruktury cmentarnej (ogrodzenia, kostki brukowej cementem itp.). W razie nadużyć bramy będą zamykane.

-koszt stopnia z palisady przy głównej alejce może wynieść 8-9 tys. złotych.