«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Uroczystości N. M. P. Bożej Rodzicielki 01.01.2017

1. Dziękujemy bardzo paniom ze Starczynowa za sobotnie sprzątanie świątyni. Prosimy o tę pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul. Leśnej (od Kolejowej do przejazdu), Wygiełza, Starczynowskiej, Kolejowej i Urzędowej.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zainicjowaną przez scholę parafialną i kupili płytę, by wspomóc naszą małą chorą parafiankę. Miło nam poinformować, że z 400 wydanych płyt do rozprowadzenia pozostało jeszcze 44. Ze sprzedanych 340 sztuk (16 płyt otrzymały dziewczynki ze scholi) uzyskano po potrąceniu kosztów ich wydania 6143 zł.

3. Tegoroczny Orszak Trzech Króli wyruszy w tym roku 6 stycznia, w piątek, o godzinie 10.30 z trzech miejsc:
a) plac przed MOK Bukowno – orszak zielony
b) Miejskie Przedszkole w Bukownie – orszak czerwony
c) Przedszkole Sióstr Prezentek – niebieski orszak
Orszaki połączą się przy tunelu na ul. 1 Maja, skąd wspólnie wyruszymy na Mszę św. sprawowaną o godzinie 11.00. Zachęcamy wszystkich, aby włączyli się w to piękne, barwne i zarazem radosne wydarzenie związane z Objawieniem Pańskim i dołączyli do jednego z wymienionych orszaków, który jest najbliższy miejscu zamieszkania. Pozostałe Msze św. w tę uroczystość sprawowane będą według niedzielnego porządku. Podczas każdej z nich poświęcimy kredę i kadzidło. Kredą znaczymy drzwi naszych mieszkań (C+M+B, 2017). Taca z Trzech Króli przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny. Z uwagi na Uroczystość w piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu mamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Stosowne nabożeństwa będą sprawowane w czwartek i sobotę po porannej Mszy św., a w piątek adoracja i spowiedź będą od godziny 15.00. O 15.45 odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W sobotę o godzinie 16.30 będzie kolejny wieczór uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego, które w liturgii kończy okres Bożego Narodzenia. Świąteczny wystrój i śpiew kolęd towarzyszyć nam będą aż do Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), które obchodzimy 2 lutego.

7. 10 stycznia o godzinie 13.00 w Sławkowie przy ul. Czerwonego Krzyża 3 będzie można wykonać badania, których zakres i odpłatność podajemy w tablicy ogłoszeń. Umieszczony jest tam też nr telefonu, pod którym możemy dokonać rejestracji.

8. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Helena Grela. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godzinie 12.00.

9. Życzenia noworoczne: W pierwszym dniu Nowego Roku Pańskiego 2017-go pragniemy złożyć naszym Parafianom i Gościom najlepsze życzenia. Niech te 365 czekających nas dni będą naprawdę czasem Pana, czyli naznaczonym Jego obecnością. Niech On roztoczy swą opiekę nad Wami i Wam błogosławi, a  Boża Rodzicielka będzie u Niego Waszą Orędowniczką, tak by ciepło i miłość Bożego Narodzenia, znaczyły również naszą codzienność. Szczęść Boże!