«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu 05.03.2017

1. Dziękuję parafianom z ul. Reymonta za bardzo liczny udział w sobotnim sprzątaniu świątyni i wszystkim innym, którzy przybyli pomóc oczyścić plac kościelny. W sumie pracowało nas ok. 25 osób, dzięki czemu udało się wykonać ogrom pracy wewnątrz ogrodzenia i nieco oczyścić zewnętrzne alejki. W tę sobotę proszę o pomoc parafian z ul. Ks. Zelka, Mostowej i Miarki.

2. Zachęcamy nadal do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Dziękujemy Żywemu Różańcowi za przygotowanie ostatnich rozważań i prosimy o to w najbliższy piątek młodzież z III klas gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Wdzięczność wyrażamy też za przygotowanie kolejnego Wieczoru Uwielbienia i za udział w tej pięknej modlitwie.

3. W tablicy ogłoszeń zamieszczony jest już plakat i niezbędne informacje dotyczące Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w dniu 7 kwietnia. Zapisy są przyjmowane w zakrystii. Podajemy pesel, adres i numer telefonu. Informacje te będą też dostępne na naszej stronie internetowej.

4. Przypominamy narzeczonym, że dzisiaj rozpoczyna się w Sławkowie tzw. Prekana. Następne spotkanie odbędzie się natomiast Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach.

5. Za tydzień po wszystkich Mszach świętych będą zbierany ofiary z przeznaczeniem na kościoły misyjne.

6. Przy wejściu do kościoła możemy nadal nabywać skarbonki jałmużny wielkopostnej (2,50 zł) i paschaliki (5 zł). Tzw. chlebki miłości będą dostępne dopiero przed Niedzielą Palmową

7. Wczoraj pochowaliśmy naszego parafianina śp. Henryka Drąga. W naszej modlitwie polecamy go Bożemu Miłosierdziu.