«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu 08.12.2013

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Ks. Doktora Mariusza Karasia, Kanclerza Kurii Diecezjalnej, który poprowadzi tegoroczne rekolekcje adwentowe. Potrwają one do wtorku włącznie. Jutro jest spowiedź święta w godzinach od 8.30 do 11.00 i od 15.30 do 18.30. Będą zaproszeni z dekanatu spowiednicy. Msze św. będą sprawowane w poniedziałek i wtorek o godzinie 9.00, 16.00 (z udziałem dzieci) i o 18.00 (młodzież szkół gimnazjalnych, średnich). Szczegółowy program rekolekcji nada jest zamieszczony na naszej stronie internetowej i w tablicy ogłoszeń.


2. Z wizytą do chorych chcemy udać się we wtorek o godzinie 11.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii (adres i telefon).

3. W związku z rekolekcjami kancelaria we wtorek nie będzie czynna. Nieco później niż zwykle, bo od godziny 19.30, wydawane będą tego dnia przez Caritas produkty żywnościowe.

4. Dzisiaj po Mszy świętej zbierane są ofiary na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

5. Nadal zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (mniejsza 6 zł, większa 15 zł). W ten sposób udzielamy wsparcia materialnego najbiedniejszym dzieciom w ramach Caritas oraz naszej młodzież zaangażowanej w Parafiadę 2014. Możemy się także zaopatrzyć w opłatki. Ofiary za nie są przeznaczone na ogrzewanie świątyni.

6. Bardzo dziękuję za wczorajsze sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę o pomoc parafian z ul. Szkolnej i Nowej (bloki i domy prywatne).

7. Gorące podziękowania składam dyrekcji i pracownikom sklepu Biedronka za współpracę w piątek i sobotę przy zbieraniu darów żywnościowych przez naszą Caritas i młodzież gimnazjalną Zespołu Szkół nr 1 w Bukownie. Wdzięczność wyrażam także wszystkim zaangażowanym w to dzieło: paniom z Caritas Parafialnej, młodzieży i katechetkom.