«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy 14.05.2017

1. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie i dekorację kościoła. Biały tydzień dla tych dzieci potrwa do najbliższego piątku. W tę sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu rodziców drugiej grupy, która przystąpi do I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godzinie 12.00. Dzieci wraz z rodzinami zapraszamy w sobotę na godz. 16.00 na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

2. Wdzięczność wyrażamy parafianom, którzy  przez udział w pogrzebie śp. siostry Joanny podziękowali jej za 22-letnią pracę w naszej parafii. Zmarła we wtorek nad ranem w rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Wolności, który znajduje się w kaplicy Domu Generalnego Sióstr Prezentek w Krakowie. Reportaż zdjęciowy z pogrzebu wraz z krótką historią życia zmarłej siostry jest na naszej stronie internetowej.

3. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona naszej parafii. Msze św. sprawować będziemy o godz. 7.00, 9.00 i o 18.00. Ostatnią Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Andrzej Cieślik. Po nabożeństwie majowym i procesji wokół kościoła będzie można ucałować relikwie św. Andrzeja Boboli. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego. Bezpośrednio po tej uroczystości odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

4. W sobotę o godzinie 18.00 spotkamy się w Bolesławiu na kolejnym dekanalnym Wieczorze Uwielbienia.  Przypomina nam o tym plakat w tablicy ogłoszeń. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Rodziny goszczące Matkę Boską Fatimską w tym tygodniu: poniedziałek – pani Wcisło, wtorek -r. Gwiazda, środa – rodzina Kocotów, czwartek – r. Krzemień, piątek – r. Pandel, sobota – r. Domagała, niedziela – r. Tarnówka. Zachęcamy do zapisywania się w terminarzu wizyty Matki Boskiej Fatimskiej (po 16 czerwca).

6. W związku z rocznicą objawień fatimskich ukazało się w prasie katolickiej wiele artykułów na ten temat. Zapraszamy do ich przeczytania.

7. Wraz z całą wspólnotą parafialną dziękujemy Bogu za ogromną łaskę, jaką jest możliwość przystąpienia do I Komunii św. w naszej parafii chorej Amelki. Na ten upragniony przez siebie dzień otrzymała przepustkę ze szpitala, a wczoraj mogła ostatnie godziny przed przyjęciem Pana Jezusa w Eucharystii, dokładnie w 100-tną rocznicę pierwszego objawienia, gościć Matkę Boską Fatimską. Niech Pani z Fatimy będzie jej Uzdrowieniem!