«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 11.06.2017

1. Dziękuję trzem naszym parafiankom z ul. Wyzwolenia za sobotnie sprzątanie świątyni. Wdzięczność wyrażam też osobom, które wspomagały nas w minionym tygodniu w utrzymaniu czystości wokół kościoła. W tym celu aż trzykrotnie trzeba było usuwać z trawników ogromne ilości szyszek. Proszę o pomoc w sprzątaniu  w tym tygodniu parafian z ul. Niepodległości od 1 do 5.

2. We wtorek jest 13 dzień czerwca. Po wieczornej Eucharystii będzie nabożeństwo fatimskie połączone z czerwcowym, a następnie procesja z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Boskiej Fatimskiej.

3. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, tzw. Boże Ciało. Msze św. sprawować będziemy według niedzielnego porządku. Po Eucharystii z godz. 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami Słoneczną, Kościuszki, Cichą i 1 Maja. Prosimy o udekorowanie na trasie procesji naszych domów oraz przygotowanie przez mieszkańców ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tych pracach (zwykle zajmowało się tym kilka osób, tych samych każdego roku). Prosimy też naszych panów do niesienia baldachimów i sztandarów. Dzieci  mają próbę sypania kwiatów w środę po Mszy św. wieczornej.

4. Rodziny przyjmujące Matkę Bożą w tym tygodniu: poniedziałek – p. Chmielewscy, wtorek – p. Szyniec i pan Andrzej Żurek, środę – pani Kaliś, czwartek – p. Lekston, piątek – p. Demscy, sobota – p. Chmura, niedziela – pani Staroń.

5. W piątek zakończyła się nowenna pompejańska w intencji chorej na białaczkę Amelki. Dziękujemy jej inicjatorom i wszystkim, którzy w tę modlitwę się włączyli.

6. Z uwagi na charakter piątku przypadającego na dzień 16 czerwca 2017 roku, który dla wielu w tym roku jest dniem wolnym od pracy i dniem odpoczynku; dla dobra duchowego wszystkich wiernych pragnących uszanować zasady religijne i moralne zgodnie z przepisem kan. 87 § 1 KPK ks. bp Grzegorz Kaszak udzielił wszystkim wiernym przebywającym tego dnia na terenie Diecezji Sosnowieckiej dyspensy od obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.

7. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 będzie w kościele w Bolesławiu Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.