«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Ofiarowania Pańskiego 02.02.2014

1. Z serca dziękuję paniom Janinie i Stanisławie oraz panom Jackowi i Grzegorzowi za udział w ostatnim sprzątaniu świątyni. Proszę o pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul. Sosnowej, Poprzecznej, Leśnej za przejazdem, Grabowej, Olchowej i Brzozowej. Wdzięczność wyrażam także za pomoc w odśnieżaniu i malowaniu Sali ministranckiej.

2. Dziś kończymy w liturgii śpiew kolęd. To także znak, że należy w świątyni zmienić dekorację bożonarodzeniową. Proszę o pomoc w jej demontażu panie i panów oraz młodzież w najbliższy poniedziałek od godz. 9.00. Tego też dnia po Mszy św. wieczornej będzie błogosławieństwo św. Błażeja (dwoma skrzyżowanym świecami) mające chronić przed chorobami gardła.

3. Serdeczne podziękowania składam wszystkim, którzy w dzisiejsze święto złożą ofiarę na pomoc żeńskim zgromadzeniom klauzurowym.

4. Z okazji Światowego Dnia Chorego przypadającego we Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes (11 luty) w najbliższą sobotę odbędzie się w katedrze sosnowieckiej nabożeństwo dla chorych i służby zdrowia z udziałem Księdza Biskupa.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi będą od godziny 17-tej (z uwagi na niskie temperatury). W sobotę przed Mszą św. wieczorną (17.45) odprawimy natomiast nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P.

6. Przypominamy, że w okresie ferii zimowych Eucharystia jest sprawowana w dni powszednie o godz. 18.00.

7. Z uwagi na czytany dziś list na Dzień Życia Konsekrowanego, comiesięczna adoracja odbędzie się w następną niedzielę.