«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą 03.09.2017

1. Jeszcze raz dziękujemy za ofiary złożone na pomoc poszkodowanym w nawałnicach. W sumie ofiarowaliśmy na ten cel 4128 zł. Kwota ta została przekazana na odbudowę zniszczonego klasztoru Sióstr Karmelitanek w Gnieźnie. W zamian siostry otoczą naszą parafię wsparciem modlitewnym i ofiarą.

2. W poniedziałek o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Tego dnia nie będzie Mszy św. o 7.00.

3. W pierwszy czwartek miesiąca pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem o powołania do kapłaństwa i zakonu po wieczornej Mszy św. natomiast w piątek, w święto Narodzenia N. M. P., we wszystkich parafiach w Polsce dokonamy odnowienia poświęcenia Niepokalanemu Sercu N. M. P. naszej Ojczyzny, parafii i rodzin.

4. W sobotę po Eucharystii z godziny 18.00  będzie wieczór uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian.

 

5. Rodziny goszczące Matkę Boską Fatimską w tym tygodniu: dziś – rodzina Kajda, poniedziałek – r. Drożyńskich, wtorek – r. Migac, środa – r. Sosnowskich, czwartek – rodzina Foltyn, piątek – rodzina Jesion, sobota – p. Teresa Pawełek, niedziela – p. Urszula Rutkowska. Najbliższy wolny termin to 21 września.

6. Dziękujemy parafianom, którzy pomogli posprzątać wczoraj kościół. Trzeba przyznać, że przybyli naprawdę licznie. Była nawet dwójka dzieci. Ze strony rodziców stanowi to piękny przykład zaangażowania w życie wspólnoty. W tym tygodniu prosimy o wsparcie w sobotę od godziny 9.00 parafian z ul. Wiśniowej i Nowej (bloki i domy prywatne).

7. We wtorek, około godziny 8.00 rano, rozpoczną się dwudniowe prace związane z instalacją pozostałej części wyposażenia mebli sakralnych do prezbiterium, wymiany balustrady na chórze i być może montażu niektórych szaf w zakrystii. W związku z powyższym prosimy samochodom dostawczym nie blokować wjazdu na plac kościelny.

8. We wtorek rozpoczynają się uroczystości odpustowe w Płokach (plakat w tablicy ogłoszeń). Nasza pielgrzymka do tamtejszego sanktuarium nie może być, niestety, zorganizowana w najbliższych dniach. 9 września mamy pielgrzymkę kapłanów do Czernej, a 16 września jedziemy z parafianami na diecezjalną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, na którą przyjmujemy zapisy w zakrystii. Najwcześniej możemy wybrać się do Płok 23 września. W związku z pielgrzymką do Czernej kancelaria w sobotę nie będzie czynna.

9. W dniach od 4 do 11 lutego organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej (w bardzo korzystnej ofercie cenowej). Druki z programem, szczegółowymi kosztami oraz danymi do kontaktu znajdują się na stoliku w przedsionku świątyni. Pielgrzymkę organizuje ks. Tomasz Kryczko.