«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą 05.11.2017

1. Wielkie uznanie wyrażamy naszym parafianom i gościom za piękną, pełną powagi i wyciszenia modlitwę podczas Mszy św. na cmentarzu parafialnym. Dziękuję za wsparcie udzielone naszemu seminarium w kwocie 963 zł.

2. Wdzięcznością obejmujemy też mieszkańców z ul. Mostowej i ks. Zelka, którzy jak zwykle są solidarni z parafią i wczoraj w dużej liczbie przybyli na sprzątanie kościoła i otoczenia wokół niego. W tym tygodniu proszę o pomoc, tym razem w piątek o 15.00, parafian z ul. Spacerowej, Bukowej, Ignacego Krasickiego, Słowackiego, Parkowej, Skwer, Krótkiej, Cichej i Borowskiej.

3. Podziękować też pragnę tym, którzy przygotowali wczorajszy wieczór uwielbienia i wszystkim, którzy wzięli w nim udział.

4. W najbliższą sobotę przypada 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej racji odprawiona będzie uroczysta Msza św. za Ojczyznę o godzinie. 9.00, a po  niej będzie przemarsz pod pomnik żołnierza polskiego, gdzie czeka nas druga część uroczystości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Rodziny które goszczą Matkę Boską Fatimską w tym tygodniu: dziś – wolny termin, poniedziałek – rodzina Poskart i Sajdak, wtorek – rodzina Jantas, środa – rodzina Zielińskich. Pozostałe dni są wolne.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych odszedł do Pana sp. Piotr Pientak. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godzinie 14.00. W sobotę natomiast zmarł śp. Janusz Ciempka. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00.

7. 19 listopada o godzinie 17.00 rozpocznie się bliższe przygotowanie do sakramentu małżeństwa w Sławkowie w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

8. Poseł na Sejm RP Jacek Osuch i radny Rady Powiatu Olkuskiego Łukasz Kmita zapraszają na V Olkuski Wieczór Pieśni Patriotycznych 10 listopada o godzinie 18.00 w Centrum Kultury w Olkuszu przy ul Szpitalnej 32.

9. Miło nam poinformować, że zdobyliśmy I miejsce w kategorii Organizacja Parafiady Regionalnej. Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.