«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu 04.03.2018

W naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie ks. Andrzeja Wątrobę ze Zgromadzenia Św. Michała Archanioła, który zastępuje ks. Romana Chylińskiego, który z powodu choroby nie mógł do nas przyjechać.  W czasach zagubienia i zabiegania potrzeba nam chwili na refleksję a czasem na korektę własnej drogi życiowej dlatego zachęcamy wszystkich do gorliwego udziału w rekolekcjach i skorzystania z sakramentu pojednania.
Program rekolekcji:
Poniedziałek, wtorek i środa:
9.00 – Msza św. z kazaniem dla dorosłych
10.30 – Msza św. z kazaniem dla młodzieży z VII klasy SP oraz II i III gimnazjum
12.00 – Msza św. z kazaniem dla dzieci z Szkoły Podstawowej
18.00 – Msza św. z kazaniem dla dorosłych
Spowiedź Święta obędzie we wtorek według następującego porządku:
8.30 – 10.00 oraz 16.30 – 18.30 – dla dorosłych
10.00-10.30 – dla młodzieży
11.15-12.00 – dla dzieci z Szkoły Podstawowej

 

2. Z racji przeżywanych rekolekcji, we wtorek nie będzie czynna kancelaria parafialna.

 

3. Dzisiaj o 15 30 zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. W piątek o godz. 17 15 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Dziękujemy młodzieży gimnazjalnej za poprowadzenie ostatniego nabożeństwa. W najbliższy piątek rozważania drogi krzyżowej mają dzieci ze szkoły podstawowej.

 

4. Dziękujemy parafianom z ul. 1 Maja za sprzątanie kościoła. Na następną sobotę prosimy o pomoc parafian z ul. Kościuszki.

 

5. W sobotę o godz. 16 30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Natomiast w niedzielę, po każdej Mszy Świętej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

6. Do skarbony przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dzisiaj po Mszach Świętych ministranci zbierają ofiary do puszki na pomoc dla polskich misjonarzy. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar serca.

 

7. Zapraszamy do udziału w Nocnej Drodze Krzyżowej do Płok, która odbędzie się w piątek, 23 marca.  Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Koszt 15 zł.

 

8. 14 kwietnia 2018 roku odbędzie się Pielgrzymka Diecezjalna do Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Zapisy przyjmujemy do 11 marca.

 

9. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie, które żyją w powtórnych związkach cywilnych i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 16, 17 i 18 marca (piątek, sobota i niedziela) o godz. 19.00 w kościele Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu przy ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Tosza – założyciel wspólnoty „Betlejem” w Jaworznie.

 

10. Przy wyjściu z kościoła Ministranci rozprowadzają również świece wielkanocne – paschaliki w cenie 5 zł, oraz płyty z muzyką z filmu Dwie Korony o św. Maksymilianie Kolbe w cenie 15 złotych.

 

11. Zapraszamy do odwiedzin naszej parafialnej strony internetowej. Można już oglądać reportaż z wyjazdu ministrantów do Zakopanego.