«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 27.04.2014

1. Najserdeczniej dziękuję trójce parafian z ul. Szkolnej i Nowej za sobotnie sprzątanie świątyni i otoczenia. Wdzięcznością obejmuję też panie, które własnej inicjatywy pracując przez trzy dni doprowadziły do porządku wszystkie klomby wokół kościoła, dziękuję pani Grażynie za kolejne prace ogrodnicze na placu kościelnym (10 nowych rodedondronów) i panom za pomoc w pracach remontowych. W najbliższy piątek (2 maja) zapraszam do pomocy w sprzątaniu od godziny 9.00 parafian z ul. Wiśniowej, Wojska Polskiego i Zwycięstwa.

2. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego odprawimy dzisiaj o godzinie 15.00. Można za udział w nim zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary na tacę, z których połowa przeznaczona jest na Caritas.

3. Pragniemy poinformować, że parafia nasza przekazała ofiary z Wielkiego Piątku na Grób Pański w Jerozolimie w kwocie 1611 zł (rok temu – 1258) i z drugiego dnia świąt na uczelnie katolickie – 3413 zł (rok temu 3088 zł). Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

4. W poniedziałek obchodzimy przeniesioną z oktawy Zmartwychwstania Uroczystość św. Wojciecha, w czwartek wspominamy św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy, a w sobotę czcimy Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski. Tego dnia Msze św. będą o godz. 9.00 (za Ojczyznę), 11.00 i 18.00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne połączymy z nabożeństwem majowym. W I piątek odbędzie się adoracja i spowiedź od godziny 16.30. Na zakończenie adoracji odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa i Litanię do Matki Bożej. Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N. M. P. będzie w sobotę po Mszy św. z godziny 11.00. Tradycyjnie nabożeństwa majowe odprawiać będziemy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Eucharystii z godziny 16.00, a w kaplicy przy ul. Leśnej będzie z udziałem kapłana w następną niedzielę o 17.15.

6. Spotkanie dzieci klas II przed I Komunią św. odbędzie się w poniedziałek o godzinie 18.30, a klas III w środę o 18. 45. Spowiedź dzieci i ich rodziców w I piątek. Kandydaci do bierzmowania proszeni są o przyjście we wtorek o godzinie 18.30.