«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy (DOBREGO Pasterza) 22.04.2018

1. Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Wojska Polskiego i Zwycięstwa za sprzątanie kościoła i otoczenia w minioną sobotę, a w najbliższą proszę o to parafian z ul. Wyzwolenia.

2. Dzisiaj gościmy kleryka Wyższego Sosnowieckiego Seminarium Duchownego. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie z naszej diecezji i parafii. Za ofiary złożone na wsparcie seminarium składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

3. Jutro przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W środę natomiast obchodzić będziemy święto św. Marka Ewangelisty. Zachęcamy w te dni do liczniejszego udziału w Mszy św.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do domu Ojca śp. Helena Szotek i Lech Stańczak. Zmarłych parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu.

5. Stowarzyszenie Res Sacra Miser otwiera od września 2018 roku Przedszkole Terapeutyczne w Bukownie przy ul. Kolejowej 30. Dzieci będą mogły korzystać z zajęć edukacyjnych oraz bezpłatnej indywidualnej terapii i rehabilitacji. Trwa rekrutacja. Zainteresowanych odsyłamy do tablicy ogłoszeń i na naszą stronę internetową, gdzie dostępnych jest więcej informacji i dane kontaktowe.

6. W dniu 28 kwietnia o 15.30 w Szkole Podstawowej nr 1 w Bukownie obędzie się czwarta edycja Charytatywnego Maratonu Fitness. W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału w nim wszystkich pragnących wesprzeć potrzebujące dzieci.