«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedziele Zwykłą 05.08.2018

1. Serdecznie dziękuję parafianom za sobotnie sprzątanie. W tę sobotę proszę o tę pomoc parafian z ul. Leśnej do przejazdu, Starczynowskiej, Wygiełza i Kolejowej.

2. Jutro przypada w liturgii Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godzinie 18.00.

3. We wtorek powitamy w progach naszej świątyni pielgrzymów Diecezji Krakowskiej z Chrzanowa, Trzebini, Libiąża, Spytkowic i Zatora, którzy tego samego dnia o 20.30 będą w niej mieć adorację Najświętszego Sakramentu. Prosimy naszych parafian o włączenie się w to pielgrzymkowe uwielbienie Pana Boga. W środę Msza św. dla pielgrzymów będzie o godzinie 7.30. Postarajmy się na miarę naszych możliwości udzielić im noclegu i nakarmić.

4. W czwartek natomiast wyruszy z Olkusza nasza Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Przypominamy, że spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj w kościele w Bolesławiu o godzinie 17.00.

5. W środę odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Lili Goska, którą polecamy Bożemu Miłosierdziu.

6. Pragnę poinformować, że w ostatni poniedziałek odbyła się w naszej świątyni prezentacja gipsowego modelu tabernakulum i jego aranżacji. Pozwoliła ona na ustalenie ostatnich szczegółów związanych z wykonywanym dziełem, którego realizacja weszła już w etap finalny. W lipcu zakupiono brąz potrzebny do odlania postaci cherubinów, a w miniony wtorek rzeźbiarz odebrał kamień potrzebny do wykonania półki pod tabernakulum ( marmur Portugalo rosso). Na naszej stronie internetowej jest kilkanaście zdjęć, które pozwalają sobie wyobrazić, jak będzie  wyglądać gotowa aranżacja przy zastosowaniu odmiennych materiałów. Dodam, że w trakcie prezentacji mogliśmy obserwować zjawisko świetlne, które było niczym pieczęć Pana Boga.