«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą 28.10.2018

1. Dziękuję serdecznie osobom, które pomogły posprzątać wczoraj kościół. W tym tygodniu proszę o to w sobotę parafian z ul. Leśnej do przejazdu, Wygiełza, Starczynowskiej i Kolejowej. Wdzięczność wyrażam za przygotowanie wczorajszego Wieczoru Uwielbienia i za  wspólną modlitwę.

2. W ubiegłą niedzielę ofiarowaliśmy na tacę na Papieskie dzieła Misyjne 2452 zł. W tę niedzielę po Mszach świętych zbierane są natomiast ofiary na dzieła prowadzone przez organizację Kościół w Potrzebie. Za wsparcie materialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W środę pochowaliśmy śp. Mariannę Czopek. Naszymi modlitwami towarzyszymy jej w drodze do domu Ojca.

4. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele parafialnym sprawować będziemy o godz. 7.30, 9.00 i o 16.00. Msza św. na cmentarzu parafialnym będzie o godzinie 11.00, a na cmentarzu komunalnym o godzinie 13.00. Na cmentarzu parafialnym procesja z wypominkami rozpocznie się o godzinie 10.25, natomiast na cmentarzu komunalnym o godzinie 12.30. W związku z pierwszym czwartkiem miesiąca po Mszy św. z godz. 16.00 będzie nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem o powołania do kapłaństwa i zakonu.

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych lektor będzie zbierał, jak co roku,  przy górnej bramie cmentarza parafialnego ofiary na Pomoc dla naszego seminarium. Dziękujemy z góry za hojność.

6. W piątek mamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. będą odprawiane o godzinie 9.00, 16.00 i o 18. Ta ostatnia połączona będzie z procesją różańcową wokół kościoła, którą zakończymy przy grobie ks. Zelka. Można zabrać ze sobą znicze i zapalić je na czas procesji, a potem pozostawić przy ostatniej stacji. Comiesięczna, adoracja w pierwszy piątek miesiąca będzie po mszy św. z godz. 16.00, a zakończy się o godz. 18.00. Spowiedź od godziny 16.00 do 18.30.

7. W oktawie Wszystkich Świętych można zyskać odpusty za naszych zmarłych. Warunki podajemy w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

8. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N. M. P. będzie o godz. 17.00.

9. W związku z przypadającymi w tym tygodniu uroczystościami, wizyta u chorych jest przełożona na następny tydzień. Szczegółowe informacje podamy w kolejną niedzielę.

10. Do nabycia w zakrystii są ostatnie egzemplarze kalendarzy Gościa Niedzielnego.

11. We wtorek o godz. 18.00 w kościele w Gołaczewach rozpoczyna się seminarium odnowy wiary. Szczegóły dostępne w tablicy ogłoszeń.

12. Narzeczonym przypominamy, że tzw. Prekana rozpoczyna się 4 listopada o godz. 17.00 w kościele w Sławkowie.