«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 09.06.2019

1. Serdecznie dziękuję mamom dzieci, które obchodzą dziś 1 rocznicę pełnego uczestnictwa w Eucharystii za sprzątanie świątyni, rodzicom za kwiaty do kościoła. Naszą wdzięczność kierujemy także do pani Dominiki, panów Tadeusza, Jana i Marcina, którzy pomogli oczyścić i wykosić plac kościelny. Bez tej pomocy byłoby to niemożliwe. Proszę o sprzątanie kościoła w nadchodzącym tygodniu (sobota, od 8.30) parafian z bloków przy ul. 1 Maja.

2. Zesłaniem Ducha Świętego kończymy w liturgii okres Wielkanocny. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła. A kolejna niedziela obchodzona jest jako Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca czerwca i „czuwanie fatimskie”. O godz. 18.00 Msza Święta z kazaniem, następnie pokutny różaniec fatimski, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej a na zakończenie apel maryjny. Wszystkich parafian serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

4. Przypominamy, że w następną niedzielę o godz. 16.00 na Placu Papieskim w Sosnowcu odprawiona będzie przez Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka Msza św. w rocznicę pobytu w Sosnowcu św. Jana Pawła II. Na tę Eucharystię możemy wybrać się uczestnicząc w I Diecezjalnym Zlocie Motocyklowym i Rowerowym. Uczestnicy spotykają się o godz. 15.00 na placu przy hipermarkecie Auchan.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej z godz. 16.00 oprawimy nabożeństwo ku czci Patrona naszej parafii św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za naszą parafię i Ojczyznę.

6. Dziękujemy za ofiary złożone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w kwocie 986 zł w ubiegłą niedzielę.

7. Informujemy, że w ostatni czwartek gościliśmy w naszej świątyni telewizję Polską w związku z realizowanym programem o pielgrzymce Pana Piotra Damasiewicza szlakiem św. Jakuba. Materiał ma być emitowany w TVP 3 Kraków w programie Agape, być może już w następną niedzielę o 8.00 lub 8.30 (do sprawdzenia w Internecie), a być może także w telewizji publicznej ogólnopolskiej.