«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą 08.09.2019 r.

1. Serdecznie dziękujemy za wczorajsze sprzątanie świątyni parafianom z bloków przy ul. 1 Maja. W tę sobotę prosimy o tę pomoc parafian z ul. 1 Maja-numery parzyste.

2. W ostatnim czasie podczas prac na strychu kościoła zostało zaimpregnowane drewniane sklepienie i przeprowadzono prace przygotowawcze do jego ocieplenia. Samo ocieplanie rozpocznie się jutro i powinno skończyć się w tym tygodniu. Ostatnim punktem prac związanych z remontem dachu będzie poprawa wentylacji świątyni.

3. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za śp. Kaprala Grzegorza Noska. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za pochodzącego z naszej parafii żołnierza, który zginął w Iraku.

4. W piątek przypada 13. dzień miesiąca i czuwanie fatimskie. Uroczysta Msza Święta z kazaniem o 18.00, a po jej zakończeniu różaniec fatimski, procesja z figurą Matki Bożej i apel maryjny. Wszystkich parafian serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

5. Również w piątek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za wspólnotę Chwalmy Pana z okazji 1. rocznicy jej powstania.

6. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W Sławkowie uroczystość odpustowa obchodzona będzie natomiast w niedzielę.

7. W sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Bardzo prosimy, aby nasi pielgrzymi byli najpóźniej o godz. 6.30 na parkingu przed placem kościelnym. Na tę godzinę przewidziany jest odjazd naszej części grupy. Mamy też prośbę, aby wyjazd potraktować poważnie, aby nie było sytuacji, że ktoś wcześniej zapisany, nie pojawia się w chwili wyjazdu.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krzysztofa Maliborskiego. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, o godz. 14.00. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu.